Unaprediti praksu suzbijanja diskriminacije

Izvor: Akter, 20.Mar.2015, 21:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Unaprediti praksu suzbijanja diskriminacije

Zaštitnik gradjana Saša Janković u petak je, povodom 21. marta - Medjunarodnog dana borbe protiv rasne diskriminacije, rekao da u Srbiji i dalje ima puno prostora i potrebe da se unapredi praksa suzbijanja diskriminacije

"Uprkos tome što su propisi u Republici Srbiji uskladjeni sa medjunarodnim standardima i predvidjaju zabranu diskriminacije, svakog dana neka nova okolnost ukaže da još ima puno prostora i potrebe da se praksa suzbijanja diskriminacije unapredi", naveo je >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << zaštitnik u saopštenju.

"Činjenica da su Romkinje i Romi i dalje izloženi višestrukoj diskriminaciji nas obavezuje da se podsetimo na pojave rasizma i ksenofobije - kada većinsko stanovništvo protestvuje protiv doseljavanja romskih porodica, kada roditelji ne upisuju decu u škole jer je u njima značajan broj učenika romske nacionalnosti, kada su deca romske nacionalnosti izložena vredjanju i fizičkim napadima, prilikom ispisivanje rasističkih grafita", kazao je zaštitnik.

Prema njegovim rečima, posledice rasnih predrasuda i segregacije su vidljive svuda oko nas.

Nastavak na Akter...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Akter. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Akter. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.