Izvor: Danas, 29.Sep.2014, 23:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uklonjeno 50 brodova iz savskog priobalja

Na prostoru Savskog amfiteatra uklonjeno je oko pedeset brodova, a u sledećih nekoliko nedelja biće uklonjeni svi. Sklanjanje vodnih objekata deo je akcije raščišćavanja i uređenja savskog priobalja.

Kako je gradonačelnik Beograda Siniša Mali istakao, reč je o brodovima koji su u vlasništvu preduzeća Ivan Milutinović - PIM ili Bagersko-brodarskom preduzeću, koje imaju i druge lokacije za postavljanje svojih objekata.

Isto tako, on je naglasio da nije moguće >> Pročitaj celu vest na sajtu Danas << jednostavno uvesti red u nelegalnu gradnju i u postavljanje nelegalnih plovila na obalama Dunava i Save, kao i da se neće tolerisati bilo kakva bespravna gradnja objekata na rekama.

Mali je još najavio, da će do kraja godine biti donet Pravilnik po kojem bi bili definisani uslovi i kriterijumi za vlasnike koji bi želeli da postave objekte na vodi. Pravilnik bi trebalo da stupi na snagu 1. januara, 2016. godine.

Nastavak na Danas...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Danas. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Danas. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.