Ugroženi Ritopek, Grocka i Vinča: Vodostaj Dunava iz sata u sat raste!

Izvor: NaDlanu.com, 19.Maj.2014, 00:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ugroženi Ritopek, Grocka i Vinča: Vodostaj Dunava iz sata u sat raste!

Vodostaj Dunava iz sata u sat raste i postoji velika šansa da se u Ritopeku, Grockoj i Vinči izlije

U Ritopeku na pojedinim mestima nivo Dunav se već izjednačo sa nivom obale, dok je u Vinči malo bolja situacija jer do nivoa obale ima još pedesetak centimetara.

Krizni štab za vanredne situacije opštine Grocka uz pomoć JP „Gročanski komunalac" i dobrovoljaca već dva dana radi na odbrani ova dva naselja postavljanjem bedema od džakova sa peskom.
>> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com <<
U Grockoj najozbiljnija pretnja je na obali Dunava kod Gročanske marine gde je jedan deo obale već poplavljen.

Pretnja je i u centru Grocke gde nivo Gročice raste jer ne može da se ulije u Dunav.

Kako najavljuju iz Hidrometereološkog zavoda Srbije u narednom periodu predviđa se porast Dunava za 60 cm što je ozbiljna pretnja.

Krizni štab za vanredne situacije opštine Grocka je preduzeo sve mere opreza kako bi se obala Dunava na kritičnim mestima obezbedila.

studiob

Nastavak na NaDlanu.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.