Tek na sankama stigao na hemoterapiju

Izvor: Blic, 07.Feb.2012, 03:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tek na sankama stigao na hemoterapiju

IVANJICA - Ivanjičani Radojko Jovanović i Aleksandar Petrović uspeli su da na motornim sankama prevezu do bolnice Božidara M. iz sela Smiljevac, kome je bila neophodna hemoterapija.

- Išli smo desetak puta u Vučak, Deviće, Erčege, nosili lekove, pravili prolaz za bolesne i decu koja su morala biti prebačena. Ali ova poslednja akcija bila je najteža. Taman smo se probili kroz smetove, upadnemo u potok, čupaj sanke, voda ledena. Nema nazad, idemo po čoveka jer su nam rekli >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << da jednostavno mora da bude prebačen odmah na hemoterapiju - priča Aleksandar Petrović.

Već danas njih dvojica krenuće u spasavanje porodice koja je zavejana takođe u podnožju Javora.

Povezane vesti: Helikopterom izbavili 11 zavejanih i bolesnih ljudi Helikopterom evakuisano 12 najugroženijih osoba u ivanjičkom kraju Vatrogasci se 12 sati borili sa snegom da spasu bolesnika

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.