Srbi najčešće varaju žene

Izvor: Blic, 19.Jun.2009, 06:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srbi najčešće varaju žene

Srpkinje su najmanje zadovoljne svojim seksualnim životom, dok su Srbi najzadovoljniji, podaci su istraživanja farmaceutske kuće „Bajer Šering” o seksualnim navikama i stavovima Južnoafrikanaca, Hrvata i Srba.

U istraživanju je učestvovalo oko 600 do 700 muškaraca i 200 žena u svakoj od tri ispitivane zemlje.

Tako je 64 odsto Srba reklo da je zadovoljno svojim seksualnim životom, nakon njih slede Hrvati, pa tek onda Južnoafrikanci. Od svih ispitanika, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Srpkinje su najmanje zadovoljne seksualnim životom. Nasuprot tome, za Južnoafrikance i Srbe afere oživljavaju dugačke veze, dok u to najmanje veruju Hrvatice.

Za seksualnim životom iz mladosti žali tek trećina ispitanika iz svih zemalja, dok Srbi seksualnost shvataju najozbiljnije - 30 odsto njih smatra da je seks zabava o kojoj ne treba previše brinuti, dok isto to tvrdi dvostruko više Hrvata.

Seksualne odnose najčešće imaju Južnoafrikanci, pa Srbi, a najređe Hrvati. U sve tri zemlje većina ispitanika, između 30 i 40 odsto, ima odnose dva-tri puta nedeljno. Međutim, čak devet odsto Južnoafrikanaca ima odnos svaki dan. Ovim se može pohvaliti tek pet odsto muškarca i žena u Srbiji. U kategoriji „četiri-šest puta nedeljno” prednjače Južnoafrikanci, dok su na drugom mestu sa 13 odsto Srbi i Srpkinje.

OSTAVOVI O SEKSU

(pogledaj tabelu)

Za muškarce i žene u Srbiji, kada je u pitanju sam čin seksa, nije bitno koje je doba dana, ali najviše im odgovara veče. Jutarnji seks najviše voli devet, odnosno šest odsto stanovništva Srbije, dok seksualne odnose u prepodnevnim satima žene uopšte ne zanima. Hrvati najviše vole seksualne odnose u večernjim satima, dok Južnoafrikanci to vole da rade tokom noći.

Podaci o trajanju seksualnog odnosa vrlo su slični za sve tri zemlje. Petina ispitanika kaže da im odnos traje do 10 minuta, a petnaestak odsto od 16 do 20 minuta. Za 22 odsto muškaraca i 27 odsto žena u Srbiji seks traje i do pola sata. Samo za pet, odnosno dva odsto ispitanika u Srbiji seks traje i više od sat vremena.

Čak 23 odsto Južnoafrikanaca tvrdi da za dva do tri sata imaju više seksualnih odnosa, dok isto to potvrđuje tek pet odsto Srba i četiri odsto Hrvata. Trećina Srba i Hrvata priznaje da nikada ne može više puta da vodi ljubav u kratkom roku. Južnoafrikanci češće imaju više orgazama tokom jednog seksualnog odnosa, dok oko 70 odsto Srba i Hrvata kaže da doživi samo jedan.

Svim muškim ispitanicima za dobar seks najvažnija je snažna erekcija, dok je ženama, osim Južnoafrikankama, najvažnija predigra.

Istraživanje o seksualnim navikama naših studenata

Retko imaju seks, a i tada ne koriste zaštitu

Uprkos uverenju da je studentska populacija seksualno najaktivnija, najnovije istraživanje Saveza studenata to demantuje. Akademci ne menjaju često partnere, devojke na prvoj i drugoj godini studija retko se upuštaju u seksualne odnose, a čak pet odsto apsolvenata uopšte nema seks. Ipak, zabrinjavajuće je da polovina seksualno aktivnih mladića i devojaka ne koristi zaštitu.

- Istraživanje o seksualnim navikama studenata je pokazalo da naši mladi nisu toliko aktivni kao što se to često misli. Anketirali smo studente sa svih fakulteta i na svim nivoima studija i pokazalo se da najčešće seksualne odnose imaju studenti treće i četvrte godine. S druge strane, studentkinje na prvim godinama jako retko imaju odnose, a čak pet odsto apsolvenata reklo je da uopšte nema seks. Ovaj podatak objašnjavamo time da su studenti na trećoj i četvrtoj godini rasterećeniji, jer se približava kraj školovanja. Samim tim imaju više vremena za društveni život. Podaci su nam još pokazali da svaki peti momak često menja partnerke, dok to istovremeno čini jako mali broj devojaka - istakla je Kristina Davidović, koordinator resora za odnose sa javnošću Saveza studenata.

Studenti su, kako kažu, veoma dobro informisani o polno prenosivim bolestima, rizicima loših seksualnih navika i zaštiti, a kao glavni izvor svojih saznanja navode lične kontakte i sredstva javnog informisanja. Nažalost, svaki drugi ne koristi nikakvu zaštitu, a kada je koriste, onda je to uglavnom kondom. Mladići su kao opravdanje naveli da prezervativ ne koriste jer njihove devojke kao zaštitu koriste pilule. Takođe, devojke kao vid zaštite koju najčešće koriste navele su prekid odnosa, što ukazuje na to da se one više plaše neželjene trudnoće nego bolesti.

Trećina ne ide kod lekara

47% studenata ne koristi zaštitu

30,7% momaka ima seks više od 10 puta mesečno

19,4% devojaka ima seks više od 10 puta mesečno

23,6% momaka često menja seksualne partnerke

5,3% devojaka često menja seksualne partnere

53,8% momaka koristi kondom kao zaštitu

46% devojaka koristi kondom kao zaštitu

36,6% momaka koristi prekinuti odnos kao zaštitu

63% devojaka koristi prekinuti odnos kao zaštitu

32,84% studenata ne obavi nijedan lekarski pregled godišnje

Jelena Ilić

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.