Izvor: Politika, 21.Jun.2012, 00:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Smeh zbog brkova u „Našoj kući”
Udruženje roditelja i staratelja dece ometene u razvoju već godinu dana stara se o boravku dvadesetak štićenika kojima je jako važno da se osete ravnopravnim članovima društva, a to mogu kada im se povere neki zadaci
Kikinda – Čim je ugledao snimatelja Draga, Đorđe je počeo da se smeje. Dodirujući se prstima iznad usana, jasno je stavio do znanja da su uzrok njegovog dobrog raspoloženja Dragovi brkovi. Tim brkovima zaista ništa ne fali, ali Đorđe, iako ima >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << više od dvadeset godina, retko sreće brkate ljude. – Prošli put mu je bio smešan čovek koji je nosio kaiš – objašnjava nam jedna od terapeutkinja dnevnog boravka za osobe ometene u razvoju „Naša kuća” u Kikindi.
U posetu boravku smo došli iz više razloga. Prvi je što „Našu kuću” već godinu dana vodi Udruženje roditelja i staratelja dece ometene u razvoju. Pre toga taj posao obavljala je ovdašnja Specijalna škola 6. oktobar. Želeli smo da vidimo kako se roditelji snalaze. Drugirazlog – korisnicima boravka je nedavno neko uplatio letovanje.
Hteli smo da saznamo više o tome. Ispostavilo se, međutim, da osoba želi da ostane anonimna, i da nije jedina koja je ovakvim gestom pokazala brigu i saosećanje prema Đorđu i njegovim prijateljima.
.................................................
Ceo tekst pročitajte u štampanom izdanju od 21. juna. Ako ste zainteresovani da se pretplatite na elektronsko izdanje cele „Politike“ kliknite OVDE.
Silvija Miletin
objavljeno: 21.06.2012.











