Izvor: Blic, 23.Jan.2009, 22:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sindikati prihvataju sporazum
Savez samostalnih sindikata Srbije potpisaće sporazum kojim će narednih šest meseci biti zamrznute pojedine finansijske odredbe Opšteg kolektivnog ugovora.
"U ovom trenutku rešili smo da damo šansu socijalnom dijalogu i da vidimo da da li će se poštovati odredbe postignutog dogovora", kazao je potpredsednik tog sindikata Duško Vuković agenciji Beta.
Prema nezvaničnim informacijama kojima on raspolaže, i predsedništvo drugog reprezentativnog sindikata, Ujedinjenih >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << granskih sindikata Nezavisnost donelo je istu odluku. Vuković je dodao da će na svakih šest meseci na sednicama Socijalno-ekonomskog saveta biti proveravano da li postoje mogućnosti za isplatu regresa i toplog obroKa.
"U međuvremenu ćemo pokušati da kroz granske kolektivne ugovore primenimo pojedine odredbe čije je dejstvo zamrznuto u Opštem kolektivnom ugovoru", kazao je potpredsednik Saveza samostalnih sindikata Srbije.
Vuković je dodao da bi prema postignutom dogovoru Unija poslodavaca Srbije trebalo da povuče svoje istupanje iz Opšteg kolektivnog ugovora.
On je naveo i da će biti potpisan aneks Ugovora koji će omogućiti prošireno dejstvo i njegovu primenu za sve zaposlene u Srbiji.
Kako su ranije najavili predstavnici Vlade, reprezentativnih sindikata i poslodavaca, sporazum bi trebalo da bude potpisan na sednici Socijalno-ekonomskog saveta 30. januara.
Vuković: SSSS potpisuje sporzaum
Izvor: EMportal, 23.Jan.2009
Predsedništvo Saveza samostalnih sindikata Srbije odlučilo je da potpiše sporazum kojim će narednih šest meseci biti zamrznute pojedine finansijske odredbe Opšteg kolektivnog ugovora, izjavio je potpredsednik tog sindikata Duško Vuković.





