Izvor: RTS, 09.Jan.2018, 18:24 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rebić u Dubaiju o saradnji sa policijom UAE
Direktor policije Vladimir Rebić boravi u dvodnevnoj poseti Ujedinjenim Arapskim Emiratima, gde je razgovarao sa direktorom policije Dubaija Abdulahom Kalifom el Marijom o unapređenju saradnje, posebno u oblasti sprečavanja krijumčarenja narkotika, kao i razmeni iskustava dveju policija u oblasti prevencije radikalizacije na internetu.
Direktor srpske policije je naglasio da su pripadnicima Ministarstva >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << unutrašnjih poslova dragocena iskustva i prakse policije Ujedinjenih Arapskih Emirata u borbi protiv terorizma, saopštio je MUP.
Dvojica direktora, kao primer dobre saradnje, istakli su slučaj iz decembra 2016. godine, kada je u zajedničkoj operaciji presečen lanac krijumčarenja kokaina u ovu arapsku zemlju.
U ovoj akciji, u kojoj su učestvovali pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, uhapšena je organizovana kriminalna grupa sa područja Beograda, koja je duži vremenski period krijumčarila kokain iz Srbije u Dubai.
Tada je uhapšeno devet srpskih državljana, od kojih jedan na teritoriji Ujedinjenih Arapskih Emirata.
Vladimir Rebić je prisustvovao i svečanoj ceremoniji dodele diploma svršenim studentima Policijske akademije iz Dubaija, tokom koje je prikazana spremnost i opremljenost policije ovog grada, navedeno je u saopštenju.





