Izvor: B92, 28.Jun.2010, 21:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Raseljena deca uspešna u školi
Beograd -- U osnovnovnoj školi "Knez Sima Marković" u Barajevu podeljene su đačke knjižice deci iz romskih porodica koje su raseljene ispod mosta "Gazela".
Za radove na tom mostu bilo je neophodno raseliti Rome koji su živeli u okolnim nehigijenskim naseljima.
Više od polovine te dece uspešno je završilo školsku godinu. Dodeli knjižica i svečanosti povodom završetka školske prisustvovao je i gradonačelnik Beograda Dragan Đilas.
"Od 114 učenika >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << romske nacionalnosti reseljenih iz naselja ispod mosta 'Gazela’, koji su prošle godine upisani u škole na teritoriji opština Barajevo, Rakovica, Čukarica, Surčin i Mladenovac, 79 je prešlo u sledeći razred”, naveo je gradonačelnik Đilas.
On je da će svi oni koji budu slali decu u školu dobiti pomoć grada Beograda, a da će oni koji to ne budu radili ostati bez podrške. Od 1. septembra biće pooštrena i kontrola.
"Sve ćemo da uradimo, oni će sada da se prijave za socijalne stanove, zajedno sa svim ostalim Beograđanima koji su socijalno ugroženi, pa će neki od njih i da dobiju, a mi ćemo da gradimo stanove”, rekao je Đilas, dodajući da deca moraju da idu u školi i da im nije mesto da prosjače na ulici.
Ocene i knjižice nisu bile jedina tema. Romska deca smeštena u Rakovičkom naselju imala su i neke primedbe – žalili su se na glasnu muziku iz obližnjih kafića, zbog koje, kako kažu, ne mogu da spavaju.
Grad će brinuti o Romima
Izvor: Danas, 28.Jun.2010
Povodom završetka školske godine, gradonačelnik Dragan Đilas, prisustvovao je juče u barajevskoj OŠ „Knez Sima Marković“ predaji đačkih knjižica deci iz romskih porodica raseljenih ispod mosta Gazela.
Bravo, deco!
Izvor: Press, 29.Jun.2010, 03:40
Od ukupno 114 dece raseljene iz nehigijenskog naselja ispod Gazele koja su prošlog septembra upisana u školu, 79 završilo započeti razred .Učenici Osnovne škole „Knez Sima Marković" u Barajevu juče su obeležili uspešan završetak školske godine,...

















