Privatnik poklonio školi kabinet za informatiku

Izvor: Glas javnosti, Beta, 08.Dec.2010, 07:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Privatnik poklonio školi kabinet za informatiku

ČAČAK - U Osnovnoj školi "Tanasko Rajić" u Čačku otvoren je novi kabinet za informatiku, čije je opremanje finansiralo jedno tamošnje privatno preduzeće, izjavio je zamenik direktora škole Milovan Terzić.

Donator je kompletno opremio kabinet sa nameštajem i 15 računara, a ukupna vrednost donacije je oko 800.000 dinara.

Prema Terzićevim rečima, donacija tog preduzeća, koje je na taj način obeležilo 30 godina rada i čiji je vlasnik bivši učenik škole "Tanasko >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << Rajić", najvrednija je u toj školi do sada. Terzić je istakao i da je novi kabinet bio neophodan, jer škola, koja ima ukupno 1.255 učenika i jedna je od najvećih osnovnih škola u Čačku, sa dosad jednim kabinetom za informatiku nije mogla da zadovolji potrebe đaka. U školi "Tanasko Rajić", koja je ove godine proslavila jubilej 50 godina postojanja, ima 30 grupa učenika od petog do osmog razreda koji pohađaju informatiku.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.