Izvor: B92, 10.Maj.2005, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Policajci sa đacima na ekskurziji?

Beograd -- Školski policajci mogli bi uskoro da idu i na đačke ekskurzije.

Ministar prosvete Slobodan Vuksanović prihvatio je tu ideju koju su dali sami policajci i sada se čeka odluka MUP-a Srbije. Svi policajci koji su do sada raspoređeni na dužnosti po školama nagrađeni su za dosadašnji rad.

Vuksanović je školske policajce pozvao da se posavetuje s njima o bezbednosti učenika, a oni su mu predložili da jedna od novih mera bude i putovanje policajca sa >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << školom na ekskurzije. "Radujemo se toj ekskurziji, jer kad god mi neko pomene ekskurziju, ja se tri puta prekrstim i Bogu se molim da se sve to srećno završi da se lepo vrate i sa znam da se nisu lomatali po magistrali noću", rekao je Vuksanović.

Ministar se požalio da, od kada je došao na položaj, više vremena provodi na sastancima s policijom, zbog delikvencije i kriminala, nego sa svojim kolegama prosvetarima: "Trebale bi nam Ujedinjene nacije i njihova vojska da nam čuva decu, da nam čuva bezbednost dece. Mi nemamo silnu vojsku, niti je to prirodno i Vi ste meni veći od svih vojski sveta i sa helikopterima. Toliko o tome."

Policajaci bi trebalo da održe seminare za direktore i nastavnike, na kojima bi ih obučili kako da se ponašaju u slučaju da dođe do nereda ili tuče u školi. Kao nagradu za dosadašnji rad svi školski policajci dobili su od Ministarstva prosvete besplatno sedmodnevno letovanje.

Vlastimir Novović, pomoćnik načelnika SUP-a Beograd: "Zahvaljujem se u ime vas gospodinu ministru u ovom poklonu, odnosno na mogućnosti da provedete određen broj dana godišnjeg odmora u njihovim objektima na Zlatiboru. Čuli ste da su to objekti izuzetnog kvaliteta. Ja sam imao prilike i da boravim tamo, četiri zvezdice su u pitanju. Vi sad uporedite prema hotelima."

Ministar Vuksanović: "Nisam znao da su četiri zvezdice."

Novović: "Jesu."

Ministar Vuksanović: "Koji je to čin?"

Novović: "General - major!"

Školski policajci raspoređeni su do sada u 57 beogradskih škola. Ideja da oni obezbeđuju decu dok su na nastavi stara je nekoliko godina, ali je počela da se ostvaruje tek pre dva meseca, nakon što je posle tuče u gimnaziji "Sveti Sava" u Beogradu, poginuo jedan mladić.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.