Izvor: S media, 25.Sep.2009, 21:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pojačano obezbedjenje manastira Dečani
Sveštenstvo manastira Visoki Dečani saopštilo da je italijanski KFOR pojačao obezbeđenje manastira zbog pretnji veterana Oslobodilačke vojske Kosova Abdila Muškoljaja.
Muškoljaj je, na sajtu www.albaniapreš.com, optužio sveštenike manastira Visoki Dečani, da su na čelu sa Savom Janjićem uzurpirali zemlju oko manastira, koji je kulturno nasleđe Albanaca, "izgrađen na imanju Haka Kučija Dečanskog".
On navodi kako su "Srbi u kasnom srednjem veku, a posebno >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << u drugoj polovini 19. i početkom 20. veka, prikrili i uništili hiljadugodišnje tragove albanske kulture".
Muškoljaj je zatražio da se prekinu radovi na izgradnji zida koji opasava zemlju van manastira i na delu bivše fabrike pčelarskih proizvoda, a ukoliko to ne bude učinjeno, veterani OVK neće snositi odgovornost za eskalaciju situacije.
Bratstvo manastira saopštilo je da je gradnja ogradnog zida potreba manastira koji je izložen stalnim upadima ekstremistima i podsetilo da je iz sličnih razloga i Pećka
patrijaršija ograđena zidom.






