OČEKUJE NAS PAKAO!

Izvor: Kurir, 23.Avg.2011, 08:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

OČEKUJE NAS PAKAO!

BEOGRAD - Opasno po zdravlje! Prema prognozi RHMZ, ove nedelje očekuju nas paklene temperature, a živa u termometru dostići će čak 39 stepeni.

BEOGRAD - Opasno po zdravlje!

Prema prognozi RHMZ, ove nedelje očekuju nas paklene temperature, a živa u termometru dostići će čak 39 stepeni.

Portparolka Hitne pomoći dr Nada Macura preporučila je onima koji ne moraju da napuštaju svoje domove da najtopliji deo dana, od 10 do 18 sati, provode u umereno >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << klimatizovanim prostorijama.

- Temperatura u zatvorenim prostorijama trebalo bi da bude oko 10 stepeni niža od spoljne, jer veća temperaturna razlika može da bude štetna po zdravlje - rekla je dr Macura i dodala da bi tokom dana trebalo popiti oko dva litra vode.

Toplotni talas nije zaobišao ni Hrvatsku, gde su meteorolozi najavili da će ovo biti najtoplija nedelja u godini, ali ni Crnu Goru i Makedoniju, gde je tokom vikenda izmereno više od 40 stepeni. Inače, najviša temperatura u avgustu u Srbiji izmerena je 12. avgusta 1921. godine i iznosila je 41,9 stepeni.

Nastavak na Kurir...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.