Na Sajmu vina u Aleksandrovcu 57 izlagača

Izvor: Blic, 08.Maj.2015, 17:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Na Sajmu vina u Aleksandrovcu 57 izlagača

U aleksandrovačkoj Hali sportova danas otvoren tradicionalni, četvrti po redu Sajam vina, koji je okupio 57 vinara, proizvođača suhomesnatih proizvoda, domaće radinosti i starih zanata.

Organizatori Sajma su Turistička otrganizacija i opština Aleksandrovac, koji su za najbolje vinare obezbedili vredna odličja i priznanja.

Stručni žiri ove svetkovine pregledao 142 uzoraka belih i crvenih vina, dodelivši najboljim proizvođaćima Bahusove kapljice 21 zlatnu, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << 56 srebrnih i 46 bronzanih medalja.

U konkurenciji belih vina, šampionska titula pripala je podrumu „Đorđević“ , dok je zlatnu medalju za crveno vino dobio je podrum „Braća Rajković“. Ukupni pobednik sajma je podrum „Banatski Karovac“, a za sveukupnog pobednika ove manifetacije proglašen je podrum Miše Mihajlovića iz župskog sela Tržac, koji je osvojio šest srebrnih medalja.

Inače, cnentralno mesto na ovom Sajmu vina, koji se završava sutra, zauzeo je štand najveće srpske vinarske kuće „Vino-Župe“, na kome su danas promovisana da nova vina: „blanko perla“ i „kavalijer“. Gvozden Đolić, pomoćnik generalnog direktora ove kompanije istakao, da je velika paleta od preko 300 „Vino-Župinih“ proizvoda danas dobro poznata kupcima u zemlji i inostranstvu.

Pažnju posetilaca Sajma privuklo je pojavljivanje najboljeg kulinarskog aranžera Balkana i Srbije Radomira Hadži Veličkovića, koji je u slavu vina zanimljivo besedio novinarima i posetiocima ove manifestacije.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.