
Izvor: Kurir, 15.Okt.2010, 15:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NOVI ZAKON POBOLJŠAVA ZAŠTITU POTROŠAČA U SRBIJI
BEOGRAD - Delegacija Evropske unije (EU) u Srbiji ocenila je da je donošenje Zakona o zaštiti potrošača veliki korak ka obezbeđenju potrošačkih prava građana Srbije na sličan način kao u EU. U saopštenju se predviđa da će taj zakon omogućiti zaštitu potrošača od nepoštenog poslovanja i od obaveštenja o ceni koja dovode u zabludu.
Navodi >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << se i da će novi zakon, koji je Skupština Srbije donela 12. oktobra, povećati poverenje u preduzeća koja poštuju prava potrošača i pomoći im da reše problem nelojalne konkurencije.
"Glavni cilj zaštite potrošača jeste da samouvereni, obavešteni i osnaženi potrošači postanu važan pogon ekonomskih promena", navodi se i dodaje da je izrada zakona bila deo projekta o zaštiti potrošača koji je EU finansirala sa dva miliona evra.