Izvor: Kurir, 28.Okt.2010, 12:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NOVA ZGRADA KONTROLE LETENJA
BEOGRAD - Gotova pre roka! Simboličnim pritiskom na dugmad za uključenje, projektovanu u igri svetlosti na platno, sinoć je otvorena nova zgrada Oblasnog centra kontrole letenja u Beogradu.
- Agencija za kontrolu letenja Srbije i Crne Gore jedna je od najcenjenijih institucija u svojoj oblasti u Evropi, kao i u obuci kontrolora - rekao je premijer Srbije Mirko Cvetković otvarajući novu zgradu na aerodromu „Nikola Tesla“. Cvetković je naglasio da je „pametnu zgradu“ za 18 >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << meseci, umesto planirana 24, završio konzorcijum 38 domaćih preduzeća sa oko 3.000 zaposlenih.
Svečanosti je prisustvovao i predsednik Srbije Boris Tadić, koji je sa Cvetkovićem, Nikolom Stankovim, predsednikom UO Agencije za kontrolu letenja, Dianom Dragutinović, ministarkom finansija, obišao nove prostorije u kojima će raditi kontrolori letenja. Došli su i predstavnici svih kontrola letenja u Evropi, SAD i Kanade.
(J. R.)






