Izvor: Glas javnosti, 14.Mar.2012, 14:24 (ažurirano 02.Apr.2020.)
NIS otvorio prvi terminal za snabdevanje brodova gorivom
NOVI SAD - Predsednik Vlade Vojvodine Bojan Pajtić i generalni direktor Naftne industrije Srbije (NIS) Kiril Kravčenko danas su u Novom Sadu svečano otvorili prvi Terminal u našoj zemlji, koji će obezbediti sigurno snabdevanje brodova i brodskih kompanija kvalitetnim gorivom na važnim plovnim pravcima u Srbiji.
Otvarajući prvu bunker stanicu za snabdevanje brodova gorivom, Kravčenko je istakao da će do kraja godine biti otvorene još tri takve stanice, kako bi NIS obezbedio snabdevanje >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << gorivom domaćih i stranih plovila u Srbiji i u tranzitu, čije su godišnje potrebe veće od 40.000 tona.
Istakavši da je to nastavak saradnje Vlade Vojvodine sa NIS-om, koja je vrlo intenzivna, Pajtić je naglasio da će otavaranjem ovog NIS-ovog kapaciteta znatna finansijska sredstva biti prelivena u naš, umesto u inostrane budžete.
"Ova stanica je veoma značajna, jer će pojačati rečni saobraćaj u našoj zemlji i znatno doprineti razvoju nautičkog turizma", rekao je Pajtić.
Generalni direktor NIS-a je dodao da je ova investicija u terminale za punjenje plovila gorivom, vredna nekoliko miliona evra, novi oblik ulaganja NIS-a u razvoj Srbije.
Cilj NIS-a je da za nekoliko godina postane lider na nacionalnom tržištu Srbije u oblasti bunkerisanja brodova gorivom, navedeno je ovom prilikom i istaknuto da će ta kompanija do kraja godine pustiti u rad bunker stanice u Smederevu i na granici sa Hrvatskom.








