Marić: Zbog padavina puna pripravnost u narednih 48 sati

Izvor: Kurir, 05.Apr.2015, 15:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Marić: Zbog padavina puna pripravnost u narednih 48 sati

U tom vremenskom periodu najkritičnije će biti područje toka Južne Morave - od Preševa, Vranja, Bosilegrada, preko Niša, i Aleksinca, Kruševca... Marić je rekao i da se, ukoliko padavine budu veće od predviđenih ne mogu isključiti mogućnosti bujičnih poplava na ostalim manjim vodotokovima

BEOGRAD - Pripadnici Sektora za vanredne situacije MUP-a Srbije su i danas, zbog najavljenih padavina, u punoj >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << pripravnosti, posebno na područjima oko Južne Morave, a tako će biti i u narednih 48 sati, izjavio je danas Tanjugu načelnik Sektora Predrag Marić.

Upozoreni su svi lokalni štabovi za vanredne situacije, a pripadnici tog sektora MUP-a su u stalnom kontaktu sa preduzećem "Srbija vode", Republičkim hidrometeorloškim zavodoma (RHMZ) i ostalim nadležnim organima."U noći između 5. i 6. aprila očekuju se, po najavama RHMZ, veća količina padavina - od 20 do 30 litara po metru kvadratnom, a sve ekipe Sektora su u stanju pune pripravnosti", rekao je Marić.

Prema njegovim rečima u tom vremenskom periodu najkritičnije će biti područje toka Južne Morave - od Preševa, Vranja, Bosilegrada, preko Niša, i Aleksinca, Kruševca... Marić je rekao i da se, ukoliko padavine budu veće od predviđenih "ne mogu isključiti mogućnosti bujičnih poplava na ostalim manjim vodotokovima".

"Sve ekipe Sektora su od juče na terenu, a podigli smo u potpunosti kapacitete svih naših snaga", rekao je on dodavši da će se tokom cele noći pratiti situacija na terenu.Marić je naglasio i da će u narednih 48 sati, odnosno tokom noći i u ponedeljak, 6. aprila sve snage Sektora biti u stanju pune pripravnosti kako bi, ukoliko bude potrebno mogli pravovemeno da reaguju.

MUP je prethodno danas saopštio da je Sektor za vanredne situacije, posle meteorološki i hidroloških upozorenja obavestio o tomekomandante okružnih, gradskih i opštinskih štabova za vanredne situacije. Oni su obavešteni "da preduzmu sve aktivnosti u sprovođenju operativnih i preventivnih mera u sklopu jedinstvenog sistema zaštite i spasavanja, posebno na odbrani od poplava na vodotokovima drugog reda i sprečavanju pojave "urbanih poplava"", naveo je MUP.
Pogledaj vesti o: Vranje,   Kruševac

Nastavak na Kurir...



Povezane vesti

Marić: Zbog padavina puna pripravnost u narednih 48 sati

Izvor: SEEbiz.eu, 05.Apr.2015

BEOGRAD - Prema njegovim rečima u tom vremenskom periodu najkritičnije će biti područje toka Južne Morave - od Preševa, Vranja, Bosilegrada, preko Niša, i Aleksinca, Kruševca..

Nastavak na SEEbiz.eu...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.