Izvor: Studio B, 01.Nov.2011, 15:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Malović: Ministarstvo nije nadležno za vehabije
Ministarka pravde Snežana Malović izjavila je da to ministarstvo nema ingerencije za slučaj Melvida Jašarevića koji je pucao na ambasadu SAD u Sarajevu i saslušanje 17 vehabija iz tog grada.
"Verujem da Tužilaštvo radi svoj posao i da će odgovorno pristupiti tom zadatku", rekla je ona dodavši da će se, kao ministarka, u okviru svojih ingerencija, zalagati za potpunu saradnju sa svim nadležnim službama u zemlji i inostranstvu.
Ministarka je izrazila zadovoljstvom >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << razgovorima koje je imala sa lokalnom samoupravom uverena da će u njoj dobiti podršku za unapređenje pravosudnog sektora na svim nivoima.
Ona je napomenula da Ministarstvo poklanja izuzetnu pažnju reformi pravosuđa, efikasijem zadovoljenju rpavde i radu protiv organizovanog kriminala, kriminala uopšte i korupcije.
U taj posao, prema njenim rečima, moraju da budu uključeni svi faktori društva kako bi uspeh bio zagarantovan.
Gradonačelnik Meho Mahmutović je rekao da je u razgovoru bilo reči o svim problemima koje grad Novi Pazar ima u oblasti pravosuđa.
On je najavio da je u razgovoru bilo reči i o otvaranju odeljenja Privrednog suda u Novom Pazaru, ideji koja je odavno začeta u tom gradu.








