MPC: Svaka pomoć dobrodošla, nepoznata ideja Tome File

Izvor: Blic, 10.Avg.2010, 23:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

MPC: Svaka pomoć dobrodošla, nepoznata ideja Tome File

Makedonska pravoslavna crkva -Ohridska arhiepiskopija smatra da je dobrodošla svaka pomoć u pregovorima sa Srpskom pravoslavnom crkvom (SPC), ali da joj nije poznata ideja beogradskog advokata Tome File o formiranju lobi grupe koja bi pomogla u rešavanju spora o autokefalnosti.

"Načelno, svako ko može doprineti rešavanju ovog pitanja za nas je prihvatljiv. Kod nas postoji raspoloženje ali ne znam za SPC. Mi nemamo ništa protiv i bićemo zahvalni ukoliko se pomogne", rekao >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << je agenciji Beta portparol Sinoda Makedonske pravoslavne crkve, vladika Timotej.

Beogradski advokat poreklom iz Makedonije Toma Fila izjavio je u ponedeljak makedonskoj televiziji Kanal 5 da zajedno sa makedonskim ambasadorom u Srbiji Ljubišom Georgievskim predvodi lobi grupu formiranu u Beogradu čiji je cilj "da vrh SPC popusti i dozvoli autokefalnost MPC-OA".

U Ohridskoj arhiepiskopiji nisu znali da kažu kada bi eventualni pregovori dve crkve mogli da budu nastavljeni. SPC i MPC vode višedecenijski spor oko statusa pravoslavne crkve u Makedoniji.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.