MINISTAR MARKOVIĆ: PITAJTE KUŠNERA ZA FILM U KAVEZU

Izvor: Kurir, 31.Jul.2011, 08:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

MINISTAR MARKOVIĆ: PITAJTE KUŠNERA ZA FILM "U KAVEZU"

BEOGRAD - Hoće li neko odgovarati? Ministar kulture, informisanja i informacionog društva Predrag Marković izjavio je da je odmah pošto je dobio dopis tužioca za ratne zločine o francuskom filmu „U kavezu“, koji Albance predstavlja kao žrtve trgovine ljudskim organima, a Srbe kao krivce, prosledio dopis Republičkoj radiodifuznoj agenciji i o tome obavestio tužilaštvo, prenosi Tanjug.

BEOGRAD - Hoće li neko odgovarati?

Ministar kulture, informisanja i informacionog >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << društva Predrag Marković izjavio je da je odmah pošto je dobio dopis tužioca za ratne zločine o francuskom filmu „U kavezu“, koji Albance predstavlja kao žrtve trgovine ljudskim organima, a Srbe kao krivce, prosledio dopis Republičkoj radiodifuznoj agenciji i o tome obavestio tužilaštvo, prenosi Tanjug.

Srpsko tužilaštvo za ratne zločine zatražilo je juče od ministarstava kulture, spoljnih poslova i pravde da hitno reaguju povodom tog filma.

Ministar je rekao da nije gledao film koji je u dopisu Tužilaštva za ratne zločine ocenjen kao „propagandni, niskobudžetni film“.

Marković je kazao da se ne oseća prozvanim da komentariše film i da je pravi ministar koji treba da da izjavu bivši ministar inostranih poslova Francuske Bernar Kušner.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.