Izvor: TangoSix.rs, 18.Nov.2019, 10:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Luksemburgu isporučen prvi helikopter H145M

Erbas Helikopters isporučio je vladi Velikog Vojvodstva Luksemburg prvi od dva višenamenska helikoptera H145M za izvršavanje odbrambenih i bezbednosnih misija, saopšteno je iz ove kompanije. Erbas je, pored helikoptera, svom kupcu takođe obezbedio i paket obuke i podrške a isporuka drugog helikoptera planirana je pre kraja ove godine. Isporučeni H145M je prvi helikopter tipa H145 u Luksemburgu.
Prvi isporučeni helikopter opremljen je dizalicom, sistemom za brzo spuštanje vojnika iz >> Pročitaj celu vest na sajtu TangoSix.rs << helikoptera (fast rope), kamerom visokih performansi, reflektorom za traganje, naprednim komunikacijskim sistemom a imaće i mogućnost postavljanja lakog oklopnog zaštitnog kompleta. U helikopter su ugrađenje najnovije tehnologije koje omogućavaju upotrebu helikoptera u nepovoljnim vremenskim uslovima i tokom noći.
Helikopter će se koristiti i servisirati na luksemburškom aerodromu Findel gde je prvi put predstavljen javnosti u petak 15. novembra. Sa maksimalnom poletnom masom od 3,7 tona, H145M se može upotrebiti za izvršavanje širokog spektra zadataka, uključujući transport trupa i putnika, osmatranje, spasavanje, izviđanje i medicinsku evakuaciju.
Luksemburg je svoja dva H145M naručio krajem jula 2018. godine.

The post Luksemburgu isporučen prvi helikopter H145M appeared first on Tango Six.

Nastavak na TangoSix.rs...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta TangoSix.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta TangoSix.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.