Kupovina kompleta udžbenika na tri rate

Izvor: Blic, 12.Avg.2008, 08:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kupovina kompleta udžbenika na tri rate

Za školsku 2008/2009. godinu, udžbenici za osnovnu i srednju školu štampani su u dovoljnom broju, a roditeljima će od 15. avgusta do 15. septembra biti omogućeno da komplete kupe i čekovima na tri mesečne rate, izjavila je odgovorna urednica redakcije za predškolsko i osnovno obrazovanje u Zavodu za udžbenike i nastavna sredstva Slobodanka Ružić.

Ona je objasnila da cene udžbeničkih kompleta zavise od broja knjiga koje ga čine i da je prosečna cena jednog naslova >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << oko 370 dinara.

- Što se tiče kupovine sistemom otplate, Zavod je školama pružio mogućnost da u taj sistem uđu do početka školske godine. Isporuka knjiga biće vršena odmah, a plaćanje će se obavljati u tri mesečne rate, počev od septembra - kazala je Ružićeva.

Ukazavši na to da se knjige za osnovnu školu, izuzev udžbenika za šesti razred, već mesec dana nalaze u prodaji, Ružićeva je najavila da će se tokom iduće sedmice u prodaji naći i komplet udžbenika za taj razred.

- Više od polovine udžbenika za šesti razred je pripremljeno, a trećina se nalazi u štampi i stići će u prodaju naredne nedelje - kazala je Ružićeva, podsetivši da je Zavod za udžbenike svih razreda osnovne škole od Ministarstva prosvete dobio trajno odobrenje.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.