Janković: Država treba efikacije da štiti žene

Izvor: Blic, 20.Mar.2017, 16:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Janković: Država treba efikacije da štiti žene

Broj žena koje dožviljavaju nasilje u porodici i patrnerskim odnosima se svakodnevno povećava, upozorila je danas poverenica za zaštitu ravnopravnosti Brankica Janković i pozvala nadležne organe da pruže efikasniju zaštitu ženama.

Janković je u saopštenju navela da o sve većem broju ubijenih žena svedoči i primer brutalno ubijene žene u Vladičinom Hanu koja je, kako poverenica navodi, "razvodom htela da okonča višegodišnje matretiranje, ponižavanje i nasilje".
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << />
Ona je pozvala sve nadležne organe da pruže efikasniju zaštitu ženama koje su doživele rodno zasnovano nasilje u svim fazama postupka zaštite i podsetila da i sadašnji pravni okvir pruža osnov za pravovremeno postupanje, buduću da novi Zakon o sprečavanju nasilja u porodici još uvek nije u primeni.

- Zabrinjavajući broj žrtava rodno zasnovanog nasilja mora pokrenuti svakog od nas pojedinačno da se svakodnevno borimo protiv rodnih stereotipa koji ženu stavljaju u potčinjen i neravnopravan položaj - navela je Jankovićeva.

Poverenica je još jednom apelovala na medije da o nasilju u porodici i u partnerskim odnosima izveštavaju profesionalno i u skladu sa etičkim standardima, poštujući Kodeks novinara Srbije i uz svest o svom uticaju ali i odgovornosti.

Kako je rekla, to podrazumeva poštovanje privatnosti i dostojanstva žrtava, njihove dece i članova porodice i zabranu svake medijske zloupotrebe zločina.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.