Izlila se reka Gradac, valjevska sela pod vodom

Izvor: BKTV News, 25.Okt.2017, 09:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Izlila se reka Gradac, valjevska sela pod vodom

Više valjevskih sela ostalo je odsečeno od sveta, kad se, usled obilnih padavina, izlila rekla Gradac kod nove brane i odnela novi asfaltni put u dužini od 30 metara.

Na tom delu odsečenog puta se nalazi i crpna stanica valjevskog vodovoda, ali oni su se organizovali na adekvatan način, tako da nema problema s radom crpne stanice. Zbog vode koja je odnela deo puta nemoguće je doći do mnogih domaćinstava u tom delu Valjeva, a očekuje se da će lokalna samouprava brzo reagovati >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << i da će naći odgovarajuće rešenje.

U poslednja tri dana na području Valjeva palo je čak 86 litara kiše po kvadratnom metru. Najviše padavina je bilo u protekla 24 časa, kada je palo 64, 2 litara kiše po kvadratnom metru. Padavine su prestale noćas oko dva sata posle ponoći.

U Srbiji će danas biti umereno do potpuno oblačno i hladno, na severu suvo, a u ostalim krajevima ujutru i pre podne mestimično slaba kiša, a na planinama slab sneg. Najniža temperatura će biti od 4 do 9 stepeni Celzijusa, a najviša od 9 do 14 stepeni Celzuijusa.

Nastavak na BKTV News...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BKTV News. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BKTV News. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.