Izvor: Blic, 24.Jan.2009, 18:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hajka na Vukove kod Kuršumlije
U današnjoj hajci na vukove na planini Radan kod Kuršumlije ustreljena su tri vuka, saopštilo je preduzeće Planinka, jedan od organizatora hajke.
Prema rečima jednog od organizatora hajke, Radoja Stepanovića, u potrazi za vukovima učestvovalo je oko 1.000 lovaca koji su krenuli iz Prolom banje.
Vukove su ustrelili Srđan Vuletić iz Beograda, kao i Miško Stojanović i Miki Nikolić iz Kuršumlije.
Predstavnici turističkog preduzeća Planinka >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << kažu da su iznenađeni velikim odzivom lovaca.
"Umesto predviđenih 500 u lovu je učestvovalo više od 1.000 lovaca iz svih krajeva Srbije", ukazao je Stepanović.
Prema njegovim rečima, današnjom hajkom lovni turizam dostigao je najviši nivo.
Zamenik predsednika opštine Kuršumlija Dejan Milošević rekao je za agenciju Beta da je, bez obzira na veliki broj učesnika i lošu vidljivost, manifestacija protekla bez incidenata.
Prema najavama organizatora, hajka se nastavlja i sutra kada je planiran lov na divlje svinje.









