
Izvor: RTS, 30.Nov.2021, 20:43
Deo Srbije pod snegom, problemi u snabdevanju strujom u užičkom kraju
U Srbiji su se zabeleli vrhovi Stare planine, Zlatibora, Kopaonika, prve pahulje pale su i u Požegi, Kraljevu, Kuršumliji i Gračanici. Oko četiri hiljade domaćinstava ostalo je bez struje u užičkom kraju.
Zbog padavina, uglavnom su klizavi kolovozi na putevima širom Srbije.
Prvi sneg doneo je probleme sa snabdevanjem električnom energijom u užičkom kraju, gde trenutno struju nema oko 4.000 domaćinstava.
Do obustave isporuke električne >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << energije došlo je zbog kidanja žica na dalekovodima, koje je uslovio mokar sneg, kažu nadležni iz Elektrodistribucije Užice.
Noćašnja snežna vejavica i vlažan sneg izazvali su jutros probleme u snabdevanju strujom u planinskim selima Užica i Bajine Bašte.
Većina kvarova je otklonjena pre podne, a uskoro se očekuje i puštanje u rad preostala dva dalekovoda – užičkog ka Ponikvama i bajinobaštanskog od Pilice ka Zlodolu.
Sve ekipe EPS-a iz užičkog kraja su na terenu, a u otklanjanju kvarova i čišćenju terena ispod dalekovoda i niskonaponske mreže pomažu im vatrogasci i spasioci. Oni su za sada uspeli da saniraju dobar deo kvarova na užoj teritoriji Bajine Bašte i Arilja.
Sneg je izazvao i probleme u saobraćaju na Zlatiboru, gde je palo oko 20 centimetara snega.
Kiša je pala na celoj teritoriji Rasinskog okruga, kod Ćelijskog jezera provejava sneg. Na Kopaoniku je palo 14 centimetara snega, na Jastrepcu oko pet.
Na Kopaoniku duva i jak severni vetar.
Snežni pokrivač formiran je i na Tari, Debelom brdu, Kadinjači, Staroj planini.
Ekipe putara su na terenu, prilazi zimskim turističkim centrima su prohodni, a obavezna je upotreba zimske opreme na saobraćajnicama koje vode ka planinama.
HAVARIJA U ZAPADNOJ SRBIJI: Prvi sneg izazvao kidanje žica na dalekovodima, bez struje ostalo 4.000 domaćinstava
Izvor: SrbijaDanas.com, 01.Dec.2021, 14:01
Iz JP "Puteva Užice" još jednom apeluju na vozače da na put ne kreću bez neophodne zimske opreme...Prvi sneg koji je pao u Zapadnoj Srbiji izazvao je probleme u snabdevanju električnom enerigijom, a na teritoriji grada Užica usled kidanja žica na dalekovodima bez struje je ostalo oko 4.000 domaćinstava...