Izvor: Kurir, 17.Nov.2010, 18:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"DILOJT" SAVETNIK U TRANSFORMACIJI "JAT ERVEJZA"
BEOGRAD - Konsultantska kuća "Dilojt" izabrana je za savetnika u predstojećoj transformaciji "Jat ervejza" osnivanjem nove aviokompanije koja će preuzeti ulogu nacionalnog avioprevoznika u strateškom partnerstvu s nekom stranom kompanijom, rečeno je u Ministarstvu za infrastrukturu
BEOGRAD - Konsultantska kuća "Dilojt" izabrana je za savetnika u predstojećoj transformaciji "Jat ervejza" osnivanjem nove >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << aviokompanije koja će preuzeti ulogu nacionalnog avioprevoznika u strateškom partnerstvu s nekom stranom kompanijom, rečeno je u Ministarstvu za infrastrukturu.
Prema ugovoru, čija je vrednost oko 100 miliona dinara sa PDV-om, "Dilojt" će pružiti stručnu pomoć u realizaciji strategije za osnivanje novog preduzeća za javni prevoz u vazdušnom saobraćaju. Tenderska komisija je odbila kao neispravne ponude kompanija "PrajsVotehaus Kupers" i "Bejn end kompani".
"Dilojt" iz Beograda će, kažu u Ministarstvu za infrastrukturu, sprovesti posao zajedno sa "Dilojtom" iz Madrida, Praga i Budimpešte, kompanijom "CNC konslating" iz Atine i ortačko-advokatskim društvom Janković, Popović i Mitić iz Beograda.
Državni sekretar za vazdušni saobraćaj Miodrag Miljković je najavio da bi novi srpski nacionalni avioprevoznik mogao da počne da leti krajem 2011. godine.
"S obzirom na to da do sada nismo imali ozbiljnog interesovanja za 'Jat ervejz' i da je prvobitni pokušaj privatizacije propao, kao i zbog svetske ekonomske krize i velikih problema koje sve aviokompanije u ovom trenutku imaju, došli smo do zaključka da 'Jat' ovakav kakav je, ne bi mogao da bude interesantan potencijalnim partnerima", naveo je Miljković.
On je dodao da je na osnovu informacija od menadžmenta "Jat ervejza" bilo jasno da ta kompanija ne može da posluje samostalno i održivo bez intervencija, kao i da je osnivanje novih kompanija, u takvim slučajevima, model koji se primenjuje u svetu i koji "najviše obećava".
Dilojt savetnik za Jat ervejz
Izvor: B92, 17.Nov.2010
Beograd -- Konsultatska kuća "Dilojt" izabrana je za savetnika u predstojećoj transformaciji "Jat ervejza", koja će rezultirati osnivanjem nove kompanije...Nova kompanija bi trebalo da preuzme ulogu nacionalnog avioprevoznika u strateškom partnerstvu sa nekom uspešnom stranom kompanijom, rečeno...
Sledeće godine novi avioprevoznik
Izvor: Radio 021, 17.Nov.2010
Konsultatska kuća "Dilojt" izabrana je za savetnika u predstojećoj transformaciji "Jat ervejza".
"Dilojt" savetnik u transformaciji "Jat ervejza"
Izvor: B&F Online, 18.Nov.2010, 10:54
Konsultantska kuća "Dilojt" (Deloitte) izabrana je za savetnika u predstojećoj transformaciji "Jat ervejza" osnivanjem nove aviokompanije koja će preuzeti ulogu nacionalnog avioprevoznika u strateškom partnerstvu sa nekom stranom kompanijom.











