Bujošević: Raduje me što su svi ljuti na RTS

Izvor: RTS, 18.Apr.2017, 04:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bujošević: Raduje me što su svi ljuti na RTS

Generalni direktor RTS-a Dragan Bujošević rekao je, povodom kritika koje stižu na račun Javnog servisa, da ga "raduje što su svi ljuti na RTS".
Bujošević je, u kratkoj izjavi za Sputnjik, istakao da ga "raduje što su svi ljuti na RTS".

Posle javnog zahteva ministra Aleksandra Vulina za smenu rukovodstva RTS-a, premijer i novoizabrani predsednik Aleksandar Vučić izjavio je >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << da nije srećan zbog načina rada Javnog servisa, ali da o eventualnim smenama rukovodstva RTS-a odlučuju institucije, a ne ministar Vulin, on, niti "ulica".
Smenu rukovodstva RTS-a zatražili su studenti koji danima protestuju po gradovima Srbije, a "pridružio" im se i ministar Aleksandar Vulin, ali sa potpuno suprotnim argumentima.
"Tražiću smenu rukovodstva RTS-a, jer više vode računa o tome šta će neko viknuti na ulici, nego o interesima države", izjavio je Vulin.
Ministar trgovine i turizma Rasim Ljajić je večeras rekao da svako ima pravo da iznosi svoj stav i traži ostavke, ali da svi problemi treba da se rešavaju u institucijama.
Poslanik SNS-a Marijan Rističević napisao je danas na svom profilu na Tviteru da treba izvršiti smene u RTS-u i za urednika postaviti Vladu Đukanovića, a za direktora Miroslava Lazanskog.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.