Izvor: B92, 21.Nov.2017, 19:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tri države protiv rezolucije UN o veličanju nacizma
Samo tri države glasale su protiv rezolucije UN koja osuđuje veličanje nacizma.
SAD svake godine glasa protiv ove rezolucije "zbog problema zaštite slobode govora", navelo je američko ministarstvo spoljnih poslova.
Međutim, ovo glasanje moglo bi još više da podeli američko društvo zbog atmosfere nakon neonacističkog nasilja protiv antifašista u Šarlotsvilu, u kojem je ubijena jedna osoba.
Predsednik SAD >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Donald Tramp postao je glavna meta kritika jer je tada izjavio da "krivce treba tražiti na obe strane".
Druge dve države koje su glasale protiv rezolucije su Ukrajina i Palau. Za rezoluciju je glasala 131 država, dok je njih 48 bilo suzdržano.
"Osuđujemo sve oblike religijske i etničke netolerancije ili mržnje kod nas i u celom svetu", izjavila je za CBS njuz zamenica američkog predstavnika u ekonomskom i socijalnom veću Stefani Amadeo.
"Međutim, zbog preuskog okvira i političke prirode rezolucije te zbog neprihvatljivih ograničenja slobode govora i izražavanja, ne možemo je podržati”, dodala je Amadeo.
SAD glasale protiv osude veličanja nacizma u UN
Izvor: Večernje novosti, 21.Nov.2017
Samo tri države , među kojima i SAD, glasale su protiv rezolucije Ujedinjenih nacija kojom se osuđuje veličanje nacizma Samo tri države , među kojima i SAD, glasale su protiv rezolucije Ujedinjenih nacija kojom se osuđuje veličanje nacizma. Kako je navelo američko ministarstvo...





