Izvor: B92, 07.Dec.2016, 19:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Tramp za dilove s Putinom oko Sirije, pitanje - naplata"
Vidi se da je novoizabrani predsednik SAD Donald Tramp spreman na "dilove" sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom koji mogu voditi ka trajnom miru u Siriji.
To je u Vestima TV B92 izjavio spoljnopolitički komentator Boško Jakšić i dodao da se do sada pokazalo da zemlje Zapada nisu uspele da se dogovore do sada po pitanju situacije u Siriji.
"Svi pregovori su i postignuti dogovori su dosad >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << propali. Sa Obaminom Administracijom se vidi da rešenje nije na horizontu, ali se i vidi da je Tramp spreman na neke dilove sa Putinom koji mogu voditi ka trajnom miru u SirijiRusi nisu spremni na pomeranje Asada, a SAD su stalno na tome insistirale. Jedino trajno rešenje je da Sirija ostane prod ruskom kontrolom, a Tramp je dobar bitnismen i ostaje da vidimo samo gde će to naplaćivati", rekao je Jakšić.
On je naveo i da je zauzimanje Alepa najveći uspeh Asadovih snaga i prekretnica koja će odrediti budućnost Sirije.
Jakšić smatra i da će sa postizanjem trajnog mira u toj zemlji doći do povratka oni koji su u talasima bežali u Evropu pred naletom rata.
"Kada bi došlo do trajnog mira, postoji jedan deo izbeglica koji su motifisani materijalnom željom da rade negde u EU, ali ima i onih koji su nevoljno napustili Siriju i koji bi hteli da se vrate u svoju zemlju", kazao je on.
Jakšić je komentarisao i odnos Turske i Evropske unije, kao i pretnju turskog predsednika Redžepa Tajipa Erdogana da će otovriti granice za nekoliko miliona izbeglica koja se nalaze u njegovoj zemlji.
"Strahovao sam da su se Evropljani dogovarali sa Turskom, ali Turci su bolji trgovci od Zapada i ispostavilo se sad da Erdogan ima ucenjivačke potencijale koje nema ni Angela Merkel niti bilo ko u Evropi. I ja se ne bih kladio da on nije u stanju da otvori granice", rekao je Jakšić.
Opširnje u videoprilogu.
Pogledaj vesti o: Donald Tramp
"Tramp hoće dil sa Putinom oko Sirije, ali problem je naplata"
Izvor: Vesti-online.com, 07.Dec.2016
"Vidi se da je novoizabrani predsednik SAD Donald Tramp spreman na 'dilove' sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom koji mogu da vode ka trajnom miru u Siriji", izjavio je spoljnopolitički komentator Boško Jakšić i dodao da se do sada pokazalo da zemlje Zapada nisu uspele da se dogovore po pitanju...







