Tramp prvi put upalio svećice na nacionalnoj jelki

Izvor: B92, 01.Dec.2017, 09:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tramp prvi put upalio svećice na nacionalnoj jelki

Predsednik SAD Donald Tramp prvi put je upalio svećice na nacionalnoj božićnoj jelki i poželeo svojoj zemlji "srećan Božić", što je tokom kampanje i obećao.

U okviru godišnje ceremonije, Tramp je sinoć odbrojavao od 10, da bi onda njegova žena Melanija pritisnula dugme i jelka je zasijala zlatnom i srebrnom svetlošću.

"Danas je dan koji sam čekao cele godine. I sad, kao predsednik SAD, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << imam ogromnu čast da najzad poželim SAD i svetu srećan Božić", rekao je Tramp.

Tramp je tokom predizborne kampanje obećao da će, kad bude izabran, ljudi "ponovo govoriti 'srećan Božić'", što je aluzija na, po njegov mišljenju, opsesiju SAD političkom korektnošću. On smatra da sve veća upotreba inkluzivnije fraze "srećni praznici" umanjuje hrišćansko slavlje.

Tradicija paljenja svetala na nacionalnoj jelki počela je 1923, za vreme predsednika Kelvina Kulidža, i odvija se u Predsedničkom parku u Vašingtonu. ;

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Tramp prvi put upalio svećice na nacionalnoj božićnoj jelki

Izvor: N1 televizija, 01.Dec.2017

Predsednik SAD Donald Tramp prvi put je upalio svećice na nacionalnoj božićnoj jelki i poželeo svojoj zemlji "srećan Božić", što je tokom kampanje obećao da će učiniti...U okviru godišnje ceremonije, Tramp je sinoć odbrojavao od 10, da bi onda njegova žena Melanija pritisnula dugme i jelka...

Nastavak na N1 televizija...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.