Tom Henks: „Ćosav sam i nisam lep, ali hoću da budem slavan!“

Izvor: Prva.rs, 04.Avg.2015, 13:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tom Henks: „Ćosav sam i nisam lep, ali hoću da budem slavan!“

U pismu, danas dvostruki Oskarovac, tada učenik srednje škole Skajlajn u Oklendu, u Kaliforniji, opisuje na koje bi sve načina mogao da postane slavan, mada, kako priznaje, nije "nikakav lepotan" i što je još gore "ćosav" je.
Hil, čiji je ostvarenje iz 1973. sa Robertom Redfordom i Polom Njumenom osvojilo sedam Oskara, sačuvao je to pismo čiji je sadržaj nedavno objavila Biblioteka Američke filmske akademije u Holivudu.
Henks, koji za sebe kaže da je "običan američki >> Pročitaj celu vest na sajtu Prva.rs << momak", "niko i ništa", te da niko izvan njegove škole nije čuo za njega, piše da sanja da jednog dana Redforda oslovi sa "Bobe".
Nije poznato da li je Hil, koji je preminuo 2002, ikada odgovorio mladom Henksu.
Pet godina nakon što je poslao pismo, Henks se preselio u Njujork gde je glumio manje uloge u niskobudžetnim filmovima i u nekoliko danas zaboravljenih TV serija, kao i u pozorištu.
Na kraju ga je "otkrio" glumac i reditelj Ron Hauard koji ga je primetio u sitkomu "Happy Day" i dao mu ulogu u romantičnoj komediji "Splash" (1984) o mladiću koji se zaljubljuje u sirenu (Deril Hana).
Henks je kasnije osvojio dva Oskara - za uloge u filmovima "Filadelfija" (1993) i Forest Gamp (1994).
Izvor: N1
 

Nastavak na Prva.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Prva.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Prva.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.