Izvor: B92, 03.Jan.2013, 09:21 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Oštećena skakaonica u Bišofshofenu
Austrijska policija objavila je da je tokom dočeka Nove godine u Bišofshofenu oštećena skakaonica na kojoj će biti završena turneja "Četiri skakaonice".
Policija je navela da su nepoznati počinioci u slavljeničkom raspoloženju upotrebljavali pirotehnička sredstva, a da su bačene zapaljene baklje napravile rupe u zaštitnoj mreži koja zadržava prodor snega na skakaonicu. Procenjena šteta iznosi oko 10.000 evra.
Potvrđeno je da održavanje takmičenja u >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nedelju, ipak, nije dovedeno u pitanje, pa će skakači prema planu tamo okončati tradicionalnu Novogodišnju turneju, koja se boduje za Svetski kup.
Na prva dva takmičenja, u nemačkim Oberstdorfu i Garmiš-Partenkirhenu, trijumfovao je Norvežanin Anders Jakobsen. Najbolji ski skakači današnjice su se već preselili u Austriju, a naredno takmičenje ih očekuje u petak u Insbruku, dok će se turneja završiti dva dana kasnije u Bišofshofenu.
Pogledaj vesti o: Doček Nove Godine, Nova godina




























