Dinar i evro - ista meta, isto odstojanje

Izvor: Vesti-online.com, 23.Sep.2015, 10:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dinar i evro - ista meta, isto odstojanje

Dinar je neznatno promenio vrednost prema evru i zvanični srednji kurs ćiznosi 120,08 dinara za evro, objavila je Narodna banka Srbije.

Dinar je prema evru jači za 0,7 odsto nego na početku ove godine, ima istu vrednost kao pre mesec dana i  slabiji je za 1,4 odsto nego pre godinu dana.

Dinar je prema dolaru oslabio 0,4 procenata, tako da indikativni >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << kurs iznosi 107,6758 dinara za jedan dolar.Prema američkoj valuti, dinar je 1,2 odsto slabiji na mesečnom nivou, a 14,5 odsto na godišnjem nivou.

Ove godine je dinar bio najslabiji 28. januara, kada je evro koštao 123,5774 dinara, a najjači 20. marta, kada je kurs bio 119,9507 dinara za jedan evro. Centralna banka je ove godine, da bi ublažila kolebanje vrednosti dinara u odnosu na evro, na međubankarskom deviznom tržištu prodala 130 miliona evra, a kupila 780 miliona evra.
Pogledaj vesti o: Kurs dinara

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.