Frankfurt ugostio Vasilija Karana

Izvor: Vesti-online.com, 20.Mar.2014, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Frankfurt ugostio Vasilija Karana

Na poziv Udruženja pisaca Sedmica iz Frankfurta prošlog vikenda je poznati pisac iz Banjaluke Vasilije Karan održao književno veče.

Vasilije Karan na književnoj večeri u Frankfurtu

 

- S oduševljenjem sam se odazvao pozivu i doživeo lep susret sa frankfurtskom publikom koja je saslušala moju ispovest vezanu za Drugi svetski rat, ali i za poratne godine. Pričao sam o svojim romanima, pripovetkama, monodramama, putopisima i drugim tekstovima. Dočarali smo to tako što smo vezali za istoriju, kozarsku epopeju, za sveukupnu srpsku patnju - rekao je Vasilije Karan koji je, kako sam kaže, do sada napisao više od 11.000 stranica proze. 

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.