LJAJIĆ URUČIO POMOĆ PETNAESTOČLANOJ PORODICI STOJANOVIĆ

Izvor: Kurir, 06.Sep.2011, 21:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

LJAJIĆ URUČIO POMOĆ PETNAESTOČLANOJ PORODICI STOJANOVIĆ

BOJNIK - Ministar rada i socijalne politike Rasim Ljajić danas je posetio porodicu Stojana i Jasmine Stojanović sa petnaestoro dece i uručiti im pomoć - hranu, higijenske pakete i kućne aparate.

Ljajić je prilikom obilaska te porodice u selu Stubla kraj Bojnika obećao da će ta porodica, i još dve sa devetoro i dvanaestoro dece, dobijati socijalnu pomoć od po 16.500 dinara.

Stojanovići nisu dobijali >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << nikakvu novčanu pomoć zbog "zemljišnog cenzusa", niti su po važećem zakonu mogli da ostvare pravo na dečji dodatak.

Ljajić se založio za izmenu pozitivnih zakonskih propisa, istakavši da "u smislu nove populacione politike treba da promenimo odredbe zakona koji je diskriminatorski".

Ministar smatra i da bez tih izmena "ne možemo da govorimo o popravljanju demografske strukture", javila je televizija B92.

Jasmina Stojanović je izrazila zadovoljstvo što je ministar posetio njenu porodicu i očekuje da će živeti bolje zahvajujući pomoći koju je najavio, ali i dobrim ljudima koji im i dalje pomažu.
Pogledaj vesti o: Dečji dodatak

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Pomoć petnaestočlanoj porodici

Izvor: B92, 07.Sep.2011, 00:15

Beograd -- Posle priloga u vestima B92 o porodici Stojanović koja je nedavno dobila 15. dete, ovu porodicu obišao je ministar rada i socijalne politike Rasim Ljajić...Pored pomoći koju im je doneo, Ljajić je obećao i materijalno obezbeđenje za ovu i još dve porodice iz Bojnika sa devetoro i dvanaestoro...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.