Nemačku bi mogao pogoditi stečajni cunami

Izvor: B92, 28.Dec.2020, 11:42

"Nemačku bi mogao pogoditi stečajni cunami"

Berlin -- Nemačka ekonomija je do sada izgubila više od 212 milijardi evra zbog pandemije koronavirusa.

Procenjuje se da će do kraja korona-krize gubitak iznositi 391 milijardu evra, piše nemački Welt.

Ekonomisti Nemačkog instituta za ekonomsko istraživanje (DIW) su uporedili prognozirani rast sa takozvanim potencijalnim rastom od 2020. do 2022. godine. To pokazuje koliko bi nemačka ekonomija rasla bez pandemije.

Proračuni se temelje na pretpostavci >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da će broj zaraženih zapravo pasti na proleće i da će ekonomija tada početi da se oporavlja.

"Ako ne uspemo značajno da smanjimo broj zaraženih do marta 2021. godine, bila bi to katastrofa", kaže predsednik DIW-a Marcel Fratzscher. Čim nestane državne potpore, Nemačku bi mogao pogoditi stečajni cunami.

Navodi kako bi većina nezaposlenih ljudi u tom slučaju vrlo teško pronašli novo zaposlenje i kako bi potražnja znatno opala širom Evrope, prenosi Klix.

"Nemačka uveliko zavisi od evrozone tako da bi trebalo da prođu godine da se Evropa, a posebno Nemačka, oporave", kazao je Fratzscher.
Pogledaj vesti o: Cunami

Nastavak na B92...



Povezane vesti

"NEMAČKU BI MOGAO DA POGODI CUNAMI STEČAJA" Do kraja korona-krize gubitak skoro 400 milijardi evra

Izvor: Blic, 28.Dec.2020

Nemačka ekonomija je do sada izgubila više od 212 milijardi evra zbog pandemije korona virusa i procenjuje se da će do kraja korona-krize gubitak iznositi 391 milijardu evra, piše nemački Welt.

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.