Izvor: Sportski Žurnal, 12.Dec.2012, 23:56 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zvezdini rivali u TOP 16: Uniks, Ulm i Mačvanov Galatasaraj
Crvena zvezda je i pored poraza u poslednjem kolu H grupe izgubila od Kahasola, ali je još ranije obezbedila prvu poziciju. Ipak, do poslednjeg kola crveno-beli nisu znali ime ni jednog rivala.
Prvi je u Zvezdin deo kostura došao Uniks iz Kazanja, koji je pobedom protiv Ostendea u Belgiji (74:67) overio prvu poziciju u svojoj grupi. Ulm je morao da savlada nezainteresovanu Cibonu u Zagrebu za prolaz sa drugog mesta, a Nemci >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << su to i učinili posle neverovatnog preokreta u poslednjoj četvrtini (86:81).
Zvezda je čekala još rivala iz E grupe, a u igri su bila čak tri tima. Ipak, kad je Lokomotiva iz Kubana slavila protiv Trefl Sopota u gostima (87:70), Donjeck je ostao bez teoretskih šansi.
Ipak, Ukrajinci su odigrali časno, izborili produžetak, a potom i pobedu protiv Galatasaraja. To je značilo da su Turci pali na drugo mesto i da će na megdan Zvezdi.
Od Srba koji su u sastavu ili stručnom štabu Zvezdinih protivnika tu su: nekadašnji trener Crvene zvezde Aco Petrović koji sa klupe predvosi Uniks, dok je jedan od najboljih igrača Galatasaraja, prošle sezone partizanovac, Milan Mačvan.
Nastavak na Sportski Žurnal...













