Zvezdina lakoća pobeđivanja, pao i Bamberg

Izvor: N1 televizija, 02.Mar.2017, 21:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su pobedu u 24. kolu Evrolige, pošto su savladali Bamberg 74:60. Crveno-beli su došli do 14. pobede i veoma blizu su plasmana u četvrtfinale Evrolige.

Crveno-beli krenuli su krenuli oprobanim receptom - agresivnom odbranom. Gosti su prve poene postigli tek u trećem minutu, posle Zvezdine serije 8-0. Koliko >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << je superiorna odbrana domaćin bila, najbolje pokazuje podatak da je Bamberg postigao svega devet poena u prvoj četvrtini.

Doduše, napad nije najbolje funkcionisao u prvih 10 minuta (Zvezda postigla 14 poena), ali je i to promenjeno u drugoj četvrtini, kada je proradio Simonović. Krilni igrač je postigao 11 poena, uz tri trojke iz četiri pokušaja i crveno-beli su rutinski došli do 14 poena prednosti na poluvremenu - 43:29.

Halftime: BC Crvena zvezda mts - @BroseBamberg 43:29, Simonovic 11p & 4r, Guduric 8 p, 3a, 3s #CZVBRO#GameON#WeAreTheTeampic.twitter.com/TguuAMeSwG

U drugom poluvremenu Zvezda je stekla 25 poena prednosti (56:31). Međutim, od tada je usledila serija gostiju 17-0 i smanjenje na svega osam poena razlike. Ipak, Crveno-beli su na kraju došli do rutinske pobede
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda