Zvezda u laganom ritmu trojkama srušila Studentski centar

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 14.Mar.2022, 10:48

Košarkaši Crvene zvezde savladali su na svom parketu ekipu Studentskog centra sa 94:84 u meču 22. kola ABA lige.

Ostvarila je Crvena zvezda pobedu nad Studentskim centrom, ali uz nešto više potrošnje od očekivanog.

Pet poena prednosti imala je srpska ekipa nakon uvodnih deset minuta košarke.

U drugoj četvrtini raspucale su se obe ekipe, a na poluvreme su izabranici Dejana Radonjića odneli devet poena prednosti.

Delovalo je kao da >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << će u nastavku domaćin rutinski privesti susret kraju, ali to nije bio slučaj.

Studentski centar se nije predavao, već se maksimalno trudio da ostane u meču.

Zvezda je imala 17 poena prednosti, ali su gosti dobro završili treću četvrtinu i priredili neizvesniju završnicu.

Studenski centar utrećoj četvrtini bio bolji sa 17:13, a u poslednjoj četvrtini uspeli su da priđu na samo pet poena zaostatka.

Obe ekipe bile su raspucane u poslednjoj deonici, koja je pripala gostima sa 28:25, ali to nije bilo dovoljno da se pobedi Crvena zvezda.

Nikola Kalinić i Branko Lazić preuzeli su odgovornost u ključnim momentima i poenima odbili nalete gostiju.

Upravo je Kalinić sa 23 poena vodio crveno-bele do pobede, a uz njega su se istakli i Dobrić sa 18, kao i Mitrović i Lazić sa po 11 poena.

U redovima gostiju najefikasniji su bili Kamenjaš sa 20, Mekgi sa 13 i Nil sa 11 poena.

Zvezda dolazi do 18. pobede u 20 odigranih utakmica i ima najbolji učinak u ligi, dok je SC 10. sa skorom 8-12.
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.