Zvezda savladala Voždovac na krovu

Izvor: RTS, 04.Avg.2018, 18:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zvezda savladala Voždovac na "krovu"

Voždovac – Crvena zvezda 1:2 (0:2). Šampion Srbije zabeležio je i treći trijumf u novom šampionatu, pošto je na Voždovcu savladao istoimeni tim. Simić i Stojiljković postigli debitantske golove za crveno-bele, Duronjić postavio konačan rezultat.
Fudbaleri Crvene zvezde zabeležili su i treći trijumf u Superligi Srbije, pošto su kao gosti savladali ekipu Voždovca sa 2:1.

Zvezda >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je bila bolji rival, stvarala prilike, imala sigurnu prednost, ali je ekipa Voždovca u završnici susreta mogla čak i do boda.
Gosti su poveli već u drugom minutu, kada je Veljko Simić u svom debitantskom nastupu postigao prvi gol za crveno-bele, posle centaršuta Gobeljića.
U 25. minutu Zvezda je imala dva gola prednosti, kada je Nikola Stojiljković iskoristio grešku Branka Ostojića i zaobišao golmanaKneževića.
Tim rezultatom otišlo se na odmor, a domaćin je u nastavku zaigrao znatno agresivnije, što je i dalo rezultata.
Voždovac je smanjio rezultat u 56. minutu, kada je grešku vrlo sličnu Ostojićevoj napravio defanzivac Zvezde Sumaila, a Duronjić sproveo loptu u mrežu Popovića.
To je bio prvi pogodak koji je odbrana Zvezde primila u novoj sezoni.
Do kraja meča bilo je šansi na obe strane, a najbolju za izjednačenje propustio je Andrija Luković, koji je iz izgledne situacije šutirao vrlo neprecizno.
Zvezda se tako vratila na čelo tabele Superlige sa devet osvojenih bodova.
Raspored utakmica trećeg kola:
Petak:
Čukarički - Mačva 1:0 (Kopitović)
Voždovac - Crvena zvezda 1:2 (Duronjić 56 – Simić 2, Stojiljković 25)
Napredak - Bačka 1:1 (Ndiaje 69 – Gavrić 29)
Radnik - Zemun 2:1 (Ristović 24, Kjeremeh 27 – Cvetković 67)
Nedelja: Partizan - Mladost (19), Radnički Niš - Dinamo Vranje (20), Vojvodina - Rad (20).
Ponedeljak: Spartak Subotica - Proleter Novi Sad.
Ovako je protekla superligaška subota:
21.50 – Završena su i ostala dva meča današnjeg programa, Radnik je savladao ekipu Zemuna sa 2:1, dok su Napredak i Bačka igrali nerešeno 1:1.
20.50 – Kraj meča u Beogradu, Zvezda je savladala ekipu Voždovca sa 2:1.
20.46 – Poluvreme na mečevima Napredak - Bačka 0:1 i Radnik - Zemun 2:0.
20.40 – Voždovac sve bolji kako se meč bliži kraju, veliku priliku za izjednačenje propušta Andrija Luković.
20.12 – GOL! Voždovac smanjuje na 2:1, grešku defanzivca Zvezde Sumaile iskoristio je Duronjić.
20.02 – Nastavljen je meč u Beogradu.
20.00 – Počele su utakmice Napredak – Bačka i Radnik – Zemun.
19.46 – Poluvreme na Voždovcu, Zvezda vodi 2:0.
19.25 – GOL! 2:0 za Zvezdu u 25. minutu, Stojiljković koristi grešku odbrane Voždovca.
19.02 – GOL! Zvezda od drugog minuta vodi golom Veljka Simića.
19.00 – Počeo je meč.
18.47 – Za Voždovac utakmicu počinju: Knežević, Ćirković, Duronjić, Kovačević, Luković, Mašović, Mihajlov, Ostojić, Pavlović, Petrović i Stuparević.
Na klupi su: Čupić, Jevtić, Mikić, Milutinović, Srećković, Zlatković i Zoćević.
18.45 – Crvena zvezda će protiv Voždovca zaigrati u sledećem sastavu: Popović, Gobeljić, Degenek, Sumaila, Hajdin, Jovičić, Jovančić, Simić, Milić, Srnić, Stojiljković.
Na klupi su: Borjan, Terzić, Milijaš, Meleg, Jevtović, Pavkov i Joveljić.
Pogledaj vesti o: Liga Šampiona