Zvezda savladala Radnički, Pavkov i Ben doneli nova tri boda

Izvor: RTS, 27.Jul.2019, 19:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Crvena zvezda – Radnički 2:0 (1:0). Fudbaleri Crvene zvezde zabeležili su i drugi trijumf u Linglong Superligi, pošto su u derbiju drugog kola savladali niški Radnički. Milan Pavkov doneo prednost crveno-belima u 41. minutu, dok je konačan rezultat postavio Ben u finišu meča.
Derbi meč drugog kola Linglong Superlige Srbije pripao je šampionu. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Crvena zvezda savladala je ekipu Radničkog sa 2:0, golovima Pavkova i Bena, pa su crveno-beli posle dva kola na čelu tabele zajedno sa novim superligašem iz Bačke Palanke.

Zvezda je bila bolji rival od Radničkog, iako su Nišlije imale svoje prilike da savladaju Milana Borjana, ali u tome nisu uspeli.
Najbolju priliku na meču za Radnički propustio je Batrović, koji je izašao sam ispred Borjana, pokušao da ga prebaci, ali je pogodio golmana Zvezde pravo u glavu.
Već u sledećem napadu Zvezda stiže do vođstva. Odličan centaršut sa desne strane uputio je Jevtović, a Pavkov bez većih problema sproveo loptu u mrežu odličnog Nikole Petrovića.
U nastavku je opao tempo igre, što je i razumljivo jer se utakmica na stadionu "Rajko Mitić" igrala u teškim vremenskim uslovima.
Zvezda je pobedu overila u finišu meča. Grešku igrača Radničkog pokušao je da iskoristi Ivanić, ali je posle odbrane Petrovića na loptu naleteo Ben i pogodio praznu mrežu.
Par minuta kasnije mogao je da se proslavi Čupić, koji je prebacio Borjana, ali je sa gol linije reagovao Pankov.
Zvezda je došla do šestog boda u šampionatu, dok je Radnički ostao na pobedi iz prvog kola.
TSC je u Bačkoj Palanci savladao ekipu Mladosti sa 5:1 i posle "okrnjenog" drugog kola zauzima prvo mesto na tabeli, kao jedina ekipa uz Zvezdu koja ima dve pobede.
Lukić (penal), Antonić i Silađi (penal) bili su strelci u prvom, a Tumbasović i Sinković u drugom poluvremenu utakmice. Jedini gol za goste postigao je Eliomar u 72. minutu.
Radnik je ubeljivo na svom terenu savladao ekipu Spartaka, golovima Danoskog (penal), Georgijeva (dva) i Zlatanovića.
Pobednika nije bilo u mečevima Proleter – Voždovac i Mačva – Inđija, a obe utakmice završene su 2:2.
Utakmice Javor – Partizan i Rad – Čukarički odložene su zbog zahteva beogradskih klubova koji učestvuju u kvalifikacijama za Ligu Evrope, dok se u nedelju igra suel između Napretka i Vojvodine.
20.00 Napredak - Vojvodina
Tabela: TSC 6 bodova, Crvena zvezda 6, Radnički 3, Vojvodina 3, Mladost 3, Spartak 3, Partizan 3, Čukarički 3, Radnik 3, Proleter 1, Mačva 1, Voždovac 1, Inđija 1, Rad 0, Napredak 0, Mačva 0, Javor 0.
Ovako je protekla sušerligaška subota:
21.58 – Kraj meča, Zvezda je savladala ekipu Radničkog sa 2:0.
21.55 – Istekao je 90. minutu u Beogradu, igraće se još tri u nadoknadi vremena.
21.54 – Završeni su ostali mečevi drugog kola: Mačva - Inđija 2:2, Proleter - Voždovac 2:2 i Radnik - Spartak 4:0.
21.53 – Odlična prilika za Radnički. Čumić je izašao sam ispred Borjana, uspeo da ga prebaci, ali loptu sa gol-linije sklanja Pankov.
21.50 – GOL! Zvezda u 85. stiže do drugog pogotka, strelac je Ben.
Izgubili su igrači Radničkog loptu na svojoj polovini, Ivanić je oprobao udarac, a posle odbrane Petrovića Ben prosleđuje loptu u praznu mrežu.
21.49 – Velika greška odbrane Radničkog, Petrović brani udarac Bena.
21.48 – Poslednja izmena na meču, Aleksa Vukanović ulazi u igru umesto Jevtovića.
21.46 – Poslednja izmena u timu Radničkog, Vladimir Đilas menja Mihajlovića.
21.37 – Umesto Kanjasa u timu Zvezde je Miloš Vulić.
21.36 – Još jedna izmena u timu Radničkog, Filip Knežević menja Batrovića.
21.35 – Ponovo pauza na stadionu "Rajko Mitić" kako bi se igrači osvežili.
21.33 – Menja i trener gostiju Simo Krunić, umesto Stojanovića u igru ulazi najbolji strelac prošlogodišnjeg šampionata Nermin Haskić.
21.29 – Indirektan udarac za Zvezdu na sedam metara od gola Petrovića, šutirao je Ben, ali pogodio jednog od igrača Radničkog na gol-liniji.
21.28 – Prva izmena u timu Zvezde, umesto Simića u igri je Ivanić.
21.27 – Na drugoj strani Stojanović sjajno vara Babića, ali njegov udarac je izblokiran.
21.26 – Posle 15 minuta fudbalske uspavanke, Ben pokušava udarcem, ali Petrović je još jednom na pravom mestu.
21.10 – Posle 20 minuta pauze, nastavljen je meč na stadionu "Rajko Mitić".
20.50 – Poluvreme i na ostalim mečevima: Mačva - Inđija 0:1, Proleter - Voždovac 0:0 i Radnik - Spartak 2:0.
20.49 – Poluvreme u Beogradu, Zvezda protiv Radničkog vodi golom Pavkova u 41. minutu.
20.47 – Odličan udarac Simića sa 20-ak metara, ali golman Radničkog Nikola Petrović dobro interveniše.
20.43 – GOL! Zvezda vodi od 41. minuta golom Milana Pavkova, posle odličnog centaršuta Jevtovića.
Prethodno je veliku priliku za Radnički propustio Batrović. Igrač gostiju izašao je oči u oči sa Borjanom, pokušao da lobuje istrčalog golmana Zvezde, ali ga je pogodio u glavu.
20.34 – Nova prilika za Bena, koji pokušava posle centaršuta Žandera, ali lopta odlazi preko gola.
20.31 – Pola sata igre, sudija Šegrt prekinuo je meč kako bi se igrači malo osvežili. Čak 33 stepena je u Beogradu u vreme odigravanja meča.
20.25 – Lepu akciju Zvezde udarcem završava Ben, ali od svega samo korner za domaću ekipu.
20.17 – Odličan napad Radničkog u 16. minutu. Čak tri puta pokušao je Batrović, ali je odbrana Zvezde sva tri puta izblokirala njegove pokušaje.
20.13 – Terenska inicijativa Zvezde u prvih desetak minuta. Radnički se brani zonski i čeka svoju priliku u kontranapadu.
20.03 – Počele su i ostale utakmice drugog kola: Mačva – Inđija, Proleter – Voždovac i Radnik – Spartak.
20.02 – Počela je utakmica na stadionu "Rajko Mitić".
19.54 – Završena je prva utakmica drugog kola Linglong Superlige, ekipa TSC-a savladala je na u Bačkoj Topoli ekipu Mladosti sa 5:1.
19.30 – Utakmica se igra na stadionu "Rajko Mitić", a glavni sudija je Jovan Šegrt.
19.15 – Poznati su sastavi timova:
Crvena zvezda: Borjan, Pankov, Degenek, Babić, Žander, Kanjas, Jovančić, Jevtović, Ben, Simić i Pavkov;
Radnički: Petrović, Todorovski, Stevanović, Ostojić, Đorđević, Bondarenko, Čumić, Tomić, Stojanović, Batrović i Mihajlović.