Zvezda neće da igra po svaku cenu

Izvor: TV Arena Sport, 24.Feb.2016, 15:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zvezda neće da igra po svaku cenu

Predsednik KK Crvena zvezda, Nebojša Čović, istakao je danas da da ne treba po svaku cenu igrati u regionalnom takmičenju.

Čović je naveo da bi bilo dobro promeniti kalendar takmičenja ABA lige.

"To je nešto što je realno, jer kako god da okrenemo i kad god da igramo polufinale i finale plej-ofa mi treba da odigramo još više od 40 utakmica. Sad, jedno smo se dogovarali oko ABA lige početkom sezone, kada je davala dva evroligaša, a sad je >> Pročitaj celu vest na sajtu TV Arena Sport << nešto sasvim drugo."

Mislim da su tu veoma ugroženi i Cedevita i Zvezda.

"I jedini i drugi imamo ambicije da napravimo što bolji rezultat, a sa druge stane imate limitirano vreme da do 10. juna završite sva takmičenja. Mislim da to nije realno, ako pravimo određene promene u vezi sa Superligom", rekao je Čović.

Još nije poznato da li će i koliko klubova iz Jadranske lige igrati u Evroligi, ili će se opredeliti za novo takmičenje Međunarodne košarkaške federacije (FIBA), a Čović je rekao da ne treba igrati regionalno takmičenje po svaku cenu.

"Videćemo kako će se Zvezda opredeliti, ali bilo bi jako dobro da FIBA i Evroliga naprave dogovor, mada to trenutno nije realno. Znam da je ABA liga potrebna, ali to više ne može da bude po svaku cenu."

Odaberite svog operatera i prijavite se na Arena Sport paket

Vesti možete pratiti i na našim Facebook  i Twitter stranicama.
Pogledaj vesti o: Crvena Zvezda,   Nebojša Čović

Nastavak na TV Arena Sport...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta TV Arena Sport. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta TV Arena Sport. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.