Izvor: RTS, 04.Okt.2014, 18:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zvezda gubi od Voždovca, ubedljivi Romantičari
Crvena zvezda - Voždovac 2:2 (drugo poluvreme). Fudbaleri OFK Beograda ubedljivo su sa 4:0 kao domaćini savladali Donji Srem. Pobede zabeležili i Jagodina, Rad i Radnički iz Niša. Crvena zvezda igra protiv Voždovca. Partizana u nedelju gostuju kod povratnika u elitno društvo – Mladosti iz Lučana.
18.50 - Zvezda na poluvremenu >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << gubi od Voždovca sa 2:1.
16.55 - Kraj utakmica, rezultati: Jagodina - Borac 2:0, OFK Beograd - Donji Srem 4:0, Radnički Kragujevac - Rad 0:3, Radnički Niš - Čukarički 2:1, Spartak - Napredak 0:0.
15.50 - Rezultati prvog poluvremena: Jagodina - Borac 1:0, OFK Beograd - Donji Srem 2:0, Radnički Kragujevac - Rad 0:1, Radnički Niš - Čukarički 1:0, Spartak - Napredak 0:0,
Fudbaleri OFK Beograda ubedljivo su sa 4:0 kao domaćini savladali Donji Srem, u utakmici osmog kola Super lige Srbije. Dvostruki strelac za OFK bio je Dejan Dražić, u 18. i 48. minutu, dok su po gol postigli Ivica Jovanović u 38. i Aleksandar Paločević
u 49. OFK je četvrti na prvenstvenoj tabeli sa 14 bodova, koliko ima i Spartak, koji je na svom terenu u Subotici igrao nerešeno bez golova sa Napretkom.
Radnički iz Niša je izašao iz zone ispadanja, pošto je zabeležio drugu pobedu u sezoni savladavši favorizovani Čukarički sa 2:1. Strelci za domaćina bili su Vladan Pavlović u trećem i Vladimir Đilas u 55. minutu, dok je za goste gol dao Staniša Mandić u 90. Ekipa iz Niša sada ima šest bodova i 13. je na tabeli, dok je Čukarički šesti sa 12 bodova.
Rad je izbio na osmo mesto pobedom u gostima nad Radničkim 1923 u Kragujevcu. "Građevinari" su dobili 3:0 golovima Aleksandra Simića u 26, Vladimira Rodića u 72. i Petra Jelića u 88. minutu.
Jagodina je zabeležila prvu pobedu posle četiri utakmice bez trijumfa, pošto je kod kuće savladala Borac sa 2:0 golovima Đorđa Šušnjara u sedmom i Milana Đurića u 54. minutu.
Crno-beli i crveno-beli žele da novim pobedama na domaćoj sceni "kupe mir" uoči pauze u nacionalnom šampionatu zbog obaveza reprezentacije u kvalifikacijama za šampionat Evrope, ali i naprave dobru uvertiru za prvi ovosezonski večiti derbi, koji se igra 18. oktobra u Humskoj.
Raspucana Vojvodina dočekaće Novi Pazar, na čelu sa Miloradom Kosanovićem, a mnogo vatre trebalo bi da bude na mečevima odličnog Spartaka, koji dočekuje Napredak, i u duelu između niškog Radničkog i Čukaričkog.
Najneprijatnije iznenađenje šampionata Jagodina dočekuje čačanski Borac i želi prekid loše serije, OFK Beograd biće domaćin Donjem Sremu, a kragujevački Radnički ekipi Rada.
Raspored utakmica osmog kola Superlige:
Crvena zvezda – Voždovac (18.00), Vojvodina – Novi Pazar (19.00). Nedelja: Mladost – Partizan (15.00).
Pogledaj vesti o: Jagodina




