Izvor: B92, 15.Feb.2023, 02:18
Zvezda čeka poslednji čas – da li će igrati u Kupu?
Košarkaški klub Crvena zvezda saopštiće u utorak veče da li će nastupiti na Kupu Radivoja Koraća.
To takmičenje počinje u sredu mečevima četvrtfinala između Spartaka i Partizana, odnosno Mege i Vojvodine.
Zvezda je trebalo da svoj meč igra u četvrtak protiv Borca, kada bi se sastali i FMP i Metalac. Ipak, nije isključeno da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << čačanska ekipa prođe dalje bez borbe.
Razlog je potencijalno neučešće ekipe sa Malog Kalemegdana, koja je razočarana radom saveza koji još uvek nije kaznio Partizan zbog istupanja iz KLS prošle sezone.
Iz crveno-belog tabora je najavljeno da će u 18 časova u hali "Pionir" najverovatnije predsednik kluba Nebojša Čović obelodaniti konačnu odluku.
"U zavisnosti od te odluke (i pozitivne odluke da se ide na kup) imaćete nakon toga na raspolaganju trenera Duška iVanovića i dvojicu igrača", navodi se u saopštenju tog kluba.
Podsetimo, Čović je nedavno gostovao na TV Prva kada je rekao da još nije doneta odluka na nivou kluba da li će Crvena zvezda igrat na Kupu Koraća u Nišu.
"U ponedeljak ili utorak ćemo doneti odluku o učešću o Kupu. Iz prostog razloga – kako da učestvujete kada KSS nije sankcionisao nekog jer je napustio takmičenje, ponizio celu košarku. Mi sad treba da razgovaramo oko igrača za prozore. S kim da razgovaramo", podvukao je Čović tada.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Pogledaj vesti o: Večiti derbi, Zvezda - Partizan, Košarka
TRENER BORCA PRED OKRŠAJ SA CRVENO-BELIMA: „Kup je takmičenje gde su iznenađenja moguća – imamo nameru da pariramo Crvenoj zvezdi!“
Izvor: HotSport.rs, 15.Feb.2023
Biće zanimljivo! Nakon što je obavljen žreb za četvrtfinale Kupa Radivoja Koraća bilo je jasno da je od svih favorita, verovatno najgore prošla Crvena zvezda Meridianbet, koja će morati da igra sa još jednim predstavnikom iz AdmiralBet ABA lige, Borcem Mozzart. Do te situacije došlo je zato...





