UŽIVO: Zvezda - Breša 39:16, 13. minut

Izvor: Večernje novosti, 12.Dec.2018, 20:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju italijansku Brešu u devetom kolu Evrokupa Košarkaši Crvene zvezde dočekuju italijansku Brešu u devetom kolu Evrokupa. Crveno-beliimajučetiri pobede i isto toliko poraza, a pobeda nad italijanskom timom otvorila bi crveno-belima vrata drugoj fazi koja počinje 2. januara 2019. Breša posle osam odigranih >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << kola ima skor 3/5. "Treba da nametnemo agresivnu igru u oba pravca, i odbrani i napadu, da nađemo što više lakih poena u tranziciji u kontranapadu, jer kad igraš na domaćem terenu to je način da dobiješ utakmicu",rekao je Tomić. Tekstualni prenos meča između Crvene zvezde i Breše možete pratiti na sajtu “Novosti”.PRVA ČETVRTINABreša prva dolazi do prednosti preko Abasa, ali Simanić u narednom napadu trojkom donosi prednost Zvezdi - 3:2. Nekoliko grešaka Zvezde koja dva i po minuta nije poentirala, dok s druge strane, Hamilton pogađa nakon dva promašaja Italijana u nizu – 3:4. Probudili su se domaći u napadu, trojka Lazića, pa dvojke Cirbesa i Reglenda za plus šest - 10:4.Crveno-beli su prebacili u brzinu više. Regland i Lazić terorišu odbranu Italijana, koju su od šest poena čak četiri postigli sa penela. Zvezda igra odličnu odbranu - 14:6. Breša ne pronalazi put do koša, a Lazić dobija drugu ličnu grešku i ide na klupu. Ulazi Peperoglu, ali Zvezda nastavlja da melje. Trojka Berona, pa zakucavanje Simanića na asistenciju Reglenda - 19:6.Peperoglu nastavlja seriju Zvezde, Mika na kratko prekida, ali nastavljaju crceno-beli svoju igru - 23:8. Šampion Srbije "gazi" Brešu", nakon još jedne dobre odbrane poentira Odžo za ogromnih 20 razlike već u prvom periodu – 28:8. Repriza prve četvrtine meča u Italiji, ali nadamo se sada sa pobedom Beograđana. Na kraju prve deonice 31:14.DRUGA ČETVRTINACrveno-beli dobro otvaraju i drugi kvartal, Davidovac pogodio novu trojku – 34:14. Dolazi i Breša do poena, a onda nova brutalna serija domaćih. Davidovac, pa trojka Nenadića i rampa Odža. Zvezda ima novu najveću prednost - 39:16.

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.