TITULA OSTAJE NA MARAKANI: Raspucani Zvezdaši PETARDOM do ODBRANE trona

Izvor: SrbijaDanas.com, 29.Maj.2020, 19:17

Crveno-beli ubedljivi na Banjici

Titula ostaje na Marakani, sada je to i definitivno. Crvena zvezda je gostovanju Radu na Banjici u meču 27. kola Superlige Srbije slavila sa 5:0 i tako overila 31. šampionski trofej. Izabranicima Dejana Stankovića i bod je bio dovoljan, ali oni su ubedljim trijumfom obezbedili novu titulu.

Golove za crveno-bele su postigli Mirko Ivanić (iz penala u 24. minutu), zatim >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << je Babić u 30. povisio na 2:0 posle fenomenalne akcije. Konačnih 3:0  u prvom delu postavio je Aleksa Vukanović posle sjajnog dodavanja Bena u 36. minutu.

Upisao se u listu strelaca i Miloš Degenek i to posle kornera u 57. minutu. Aleksa Vukanović je posle akcije Mirka Ivanića postigao drugi gol u 82. minutu i postavio konačnih 5:0.

Rad se nalazi na začelju tabele, ali budući da nema ispadanja iz lige, ovaj meč je aspolutno bez rezultatskog značaja za tim Marka Mićovića.

Za meč za titulu trener beogradskih crveno-belih, Dejan Stanković, odabrao je standardnu formaciju 4-4-2: Borjan, Gobeljić, Degenek, Babić, Rodić, Petrović, Nikolić, Ben, Ivanić, Tomane i Vukanović.

Strateg crveno-belih je tokom drugog poluvremena dao priliku Željku Gavriću, Radovanu Pankovu, Milanu Pavkovu, Dušanu Jovančiću i Branku Jovičiću.

Domaćin je krenuo u formaciji 4-2-3-1: Marković, Dobrijević, Prendija, Tanasijević, Milošević, Busnić, Živković, Zogović, Lazarević, Trifunović i Kaluđerović.

Sudijska trojka određena za ovaj meč je glavni Danilo Grujić, sa pomoćnicima Milovanom Ristićem i Daliborom Đurđevićem.

DRUGO POLUVREME

Rad – Crvena zvezda 0:5 (0:3)

Stadion: Kralj Petar Prvi

Sudija: Danilo Grujić

Strelci: Ivanić (p) 24, Babić 30, Vukanović 36, 82, Degenek 57.

Rad: Marković – Dobrijević, Perendija (od 60. Stojanović), Tanasijević, Milošević (0d 70. Nikolić), Busnić, Zogović, Lazarević, Živković, Trifunović (od 70. minuta), Kaluđerović (od 70. Kovačević).

Crvena zvezda: Borjan – Degenek, Babić (od 61. Pankov), Rodić, Gobeljić – Petrović (od 75. Jovičić), Ivanić, Nikolić (od 46. Gavrić), Ben (od 61. Jovančić) – Vukanović, Tomane (od 61. Pavkov).