SK Analiza: Srećno crveno-beli

Izvor: N1 televizija, 13.Avg.2016, 00:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SK Analiza: Srećno crveno-beli

Crvena zvezda je prošle sezone bila, blago rečeno dominantna ekipa u domaćem šampionatu. Ostvarila je rekord kluba po broju ostvarenih pobeda u nizu, a na putu da taj rekord obori i na evropskom nivou (drži ga Benfika) neprelezana prepreka je bila Vojvodina – 0:0 u Novom Sadu.

Krenula je nova sezona. Partizan je nastavio u istom ritmu kao i prošle. Bolje reći daleko gore. Prošle sezone Partizan je bio >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << odličan u Evropi (za uslove u Srbiji). Stigao je do poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Nije uspeo da dobije BATE Borisov u dvomeču. Partizan je igrao dobro u grupnoj fazi Lige evrope, ali je meč loptu za doigravanje propustio protiv Augzburga na svom terenu. Partizan je osvojio Kup, čestitao Zvezdi na titulu i obećao sjajnu sezonu. Umesto toga, usledila je eliminacija od Zaglebja na startu kvalifikikacija za Ligu Evrope, remi sa Bačkom, poraz od Napretka. Nedugo zatim Tomića je na klupi zamenio Nikolić, a Partizan doživeo nokaut na svom terenu protiv Vojvodine. Pobeda protiv Javora u Ivanjici vratila je crno-bele u život.

Ali, nije Partizan tema ove priče. Crvena zvezda i Vojvodina se spremaju za mečeve protiv Sasuola iz Italije, odnosno AZ Alkmara iz Holandije. Uspeh u pomenutim dvomečima donosi plasman u grupnu fazu Lige Evrope i priliku da se uglavnom ispražnjene kase popune.

Zvezda je dobro počela sezonu. Nije briljirala protiv Valete sa Malte ali je prošla dalje. Mnogi su potcenili Valetu jer sam pogled na sastav tim pokazuje da Maltežana nema puno, a fudbal u ovoj zemlji napreduje iz godine u godinu. Crveno-beli su bili dobri i protiv Ludogoreca u meču koji je proglašen mečem decenije, mada je Grof Božović bio protiv toga. Posle 2:2 u prvom, Zvezda je na svom terenu u sjajnom ambijentu posle produžetaka poražena sa 2:4. Pobeda je donosila mesto u Ligi Evrope i priliku za borbu za Ligu šampiona, ali, fortuna je bila na strain tima koji je dva puta bio bolji od Partizana u Evropi.

Vojvodina je na  putu do poslednje faze kvalifikacija za Ligu Evrope, eliminisala neugodni Dinamo iz Minska koji je do nedavno vodio bivši trener Partizana Vuk Rašović. Prvi meč 1:1, revanš 2:0 za Vojvodinu. Zezda je u prošlom kolu domaćeg šampionata nadigrala Voždovac sa 3:0, a Vojvodina odigrala 0:0 protiv Napretka iz Kruševca.

Dva gola za Zvezdu postigao je Vieira. Portugalac se vraća u formu, ali najavljuje da želi da ode iz kluba. Na pres konferenciji uoči duela sa Voždovcem, Božović je poručio:

„Ako hoće da ide i ako ima pravo ponudu, srećan mu put“.  Nedugo zatim Zvezda je odbila ponudu od tri miliona za Kataia.

Sada je sve stavljeno ad akta. Sledi duel sa Sasuolom. Nije u pitanju zvučno ime, ali dolazi iz Italije, dolazi iz zemlje čija se vrednost kada je fudbal u pitanju zna. Sasuolo je prošle sezone bio najveće iznenađenje u Italiji. Mnogi veliki timovi su padali ili gubili bodove u duelu sa ovim timom. Sasulo i ove sezone ima dobar tim. Nije mnogo promenjen u odnosu na prošlu sezonu. U međuvremenu, prelazni rok je u toku a prema pisanju medija sa Apeninskog poluostrva, čelnici kluba su zainteresovani da pojačaju ofanzivni red. Na meti su iskuni Kasano i kontroverzni Baloteli. Teško je poverovati da će se bilo koji od njih dvojice pojaviti u prvom meču protiv Zvezde, ali nije nemoguće da budu u timu za revanš.

Sasulo je osnovan 1920. godine i klub igra u Modeni. Prvi put su u elitno društvo stigli 2013. godine. Trener je Euzebio di Frančesko. Sasulo nema za sada veliku zvezdu u timu, ali imaju hemiju koja i timski duh koji ih je doveo na prilike da se bore za plasman u Ligu Evrope. Sasuolo je prošle sezone bio šesti u šampionatu Italije.

Prvi meč se igra u Modeni, a revanš je na programu u Begradu. Što se Vojvodine tiče, Novosađani će prvi meč igrati na svom terenu, a revanš je na programu u Holandiji. Srećno crveno-beli!  Istovemeno, mediji navode, da će u sluačaju Vieira napusti Zvezdu, njegovo mesto zauzeti mladi Vujaklija koji je prošle sezone briljirao u dresu Borca iz Čačka.

Oglasio se i bivši igrač OFK Beograda, Dražić, koji brani boje Selte koja je nedavno pobedila Sasuolo.

“Zvezda mora da bude oprezna, ali nema razloga za strah. Sasuolo ima dobar tim, trenutno su daleko od prave forme. Opasni su iz kontre i prekida. Imaju nedostataka u zadnjoj veznoj liniji i odbrani. Zvezda može da prođe, ali neće biti lako. Ponavaljam, još jednom. Nema razloga za strah!” rekao je Dražić.

Nastavak na N1 televizija...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.