Makabi u finišu slomio Zvezdu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 03.Dec.2020, 10:14

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Makabija u Tel Avivu, rezultatom 81:76 u utakmici 12. kola Evrolige.

Zvezda je odlično otvorila meč u Tel Avivu, serijom od 5:0. Ipak, kako je vreme odmicalo, domaćin se razbudio i polako preuzimao konce igre u svoje ruke.

Otelo Hanter je odigrao dobru ulogu u preokretu Makabija, koji je u poslednjem >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << minutu prvi put poveo na meču.

Zvezda je izjednačila, ali je u poslednjim sekundama Skoti Vilbekin trojkom doneo Makabiju prednost.

Makabi je iz minuta u minut uvećavao prednost, a početkom treće četvrtine napravili su domaći seriju 9:1 i poveli sa 52:39.

Domaćin je očekivao mirniju završnicu, ali se razbudila i Zvezda, odnosno Džordan Lojd.

Nekoliko dobrih napada Zvezde, a onda dve vezane trojke Lojda, vratili su u potpunosti Zvezdu u igru.

Zvezda je uspela da meč uvede u neizvesnu završnicu, ali je domaćin sačuvao prisebnost i trojkom Brajanta, pola minuta pre kraja, došao do nedostižnih 78:71.

U pobedničkoj ekipi, najefikasniji je bio Skoti Vilbekin sa 23 poena, Brajant je dodao 18, a Hanter 13, uz 10 skokova.

Lojd je bio raspoložen, postigao je 24 poena, Davidovac je ubacio 14, jedan više od O'Brajanta.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...